Az Eb nyitómérkõzésén a hajrában lõtt góllal nyertek a házigazda franciák

2016.06.10. 23:52

A Franciaország-Románia mérkőzéssel kezdetét vette a labdarúgó Európa-bajnokság. Az összecsapás Kassai Viktor sípszavával indult, a csapatok az első pillanattól kezdeményezően léptek fel.

A várakozással ellentétben a románok bizonyultak veszélyesebbnek a mérkőzés elején. Alig telt el 4 perc, amikor Stanciu 3 méteres lövését Lloris óriási bravúrral védte. A franciákat meg is lepte szomszédaink kezdése, percekig nem tértek magukhoz.

10 perc után aztán mégis magukhoz vették a kezdeményezést és először Giroud, majd Griezmann veszélyeztetett, utóbbi a kapufát is eltalálta.

A jó iramú első negyedóra után visszafogtak a csapatok és leginkább a középpályára korlátozódott a játék. A franciák többet birtokolták a labdát, de a románok nagyon szervezetten és okosan játszottak. Ráadásul a szórványos ellentámadásaikban benne volt a gól lehetősége, de az utolsó passzok nem sültek.

A félidő hajráját megnyomta a házigazda válogatott, Giroud 8 méteres fejese révén közelebb is állt a vezetéshez, de az első 45 perc nem hozott gólt.

Fordulás után ráijesztettek a gallokra a románok. Először Stanciu, majd Stancu került kecsegtető helyzetbe, mindkét esetben elaludt a védelem, de nem rezdült meg Lloris hálója.

A helyzetektől legalább felébredtek a franciák és tetszetős támadásokat vezettek. Pogba kétszer is próbálkozott átlövéssel, de Tatarusanu magabiztosan védett mindkét esetben.

A román kapus viszont hatalmasat betlizett az 57. percben. Payet beadását nem érte el, Giroud pedig szépen fejelt a jobb felsőbe. Csak a visszajátszásnál lehetett észrevenni, hogy a francia csatár mekkora zsivány. Bal karjával félretolta Tatarusanu karjait, a 2 méteres kapus ezért vétette el a labdát. Ha szigorúan nézzük, nem volt szabályos a gól, de jó eséllyel nincs az a játékvezető, aki befújta volna a szabálytalanságot. (1-0)

A házigazdák nem álltak le, ehhez képest a semmiből egyenlítettek Iordanescu fiai. A büntetőterületen belül Evra teljesen feleslegesen szabálytalankodott Stanciuval szemben, a jogosan megítélt 11-est Stancu vágta be. (1-1)

Az egyenlítést követően még nagyobb sebességre kapcsoltak Pogbáék, de a román válogatott tökéletesen hatástalanította a támadásokat.

Már-már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor Payet a 89. percben bődületesen kilőtte a jobb felsőt 18 méterről. (2-1)

Ha a mérkőzés egészét nézzük, akkor a franciák egy árnyalattal jobbak voltak, így nézve nem érdemtelen a győzelmük. A román válogatott viszont nagyon jól és szervezetten játszott, megdolgozott a hajrában elhullajtott pontért.