Ami a nõknek sikerült, a férfiaknak nem: büntetõk után nincs a legjobb 4 között a vízilabda-válogatott

2016.08.16. 17:41

Mintha a tegnapi meccs replikáját láttuk volna. A sajnálatos különbség csak annyi, hogy a női vízilabda-válogatottnak sikerült nyernie a büntetőket követően, a férfiaknak viszont nem. Montenegró válogatottja büntetőkkel verte Benedek Tibor csapatát.

Majdnem olyan borzalmasan kezdődött a mérkőzés, mint hétfőn a nőknek. Bujkáék az ausztrálok ellen 1—5-ről álltak fel, a fiúknál 2—5, majd 3—6 volt az állás Montenegró ellen.

Nem rogyott össze a csapat és Erdélyi Balázs, illetve Vámos Márton vezérletével sikerült tapadni a montenegrói csapatra. Feljött a csapat 7—8-ra, de először 9—9-nél sikerült egyenlíteni 1 perccel a vége előtt Varga Dénes révén.

Az eredmény már nem változott, 9—9 után következtek a büntetők. A montenegróiak egyszer hibáztak, nálunk viszont Vámos és Hosnyánszky hibázott. Montenegró az ötmétereseket követően 13—11-re nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott ellen.

Fájdalmas lehet úgy megélni ezt, hogy a csapat a rendes játékidőben egyetlenegyszer sem kapott ki az olimpiai játékokon.

Benedek Tibor csapatának meg kell elégednie azzal, hogy az ötödik hely megszerzéséért folytathatja az ötkarikás játékokon, mert az érmes remények elszálltak. Pedig csak egy egészen picikén múlott az egész. Kár a rosszul sikerült első két negyedért, mert a meccs végén fergetegesen játszottak Vargáék.