Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A V4-ek most már Európa tengeri határait is védik

Horváth József György

2017.12.14. 16:59

A visegrádi négyek csütörtökön arról döntöttek, hogy jelentõs pénzügyi támogatást adnak és közremûködést is vállalnak Olaszország megsegítése érdekében, hogy meg tudja védeni tengeri határait, így Európát és Magyarországot is - közölte Orbán Viktor kormányfõ Brüsszelben, a visegrádi országokkal tartott tanácskozást követõen csütörtökön.

Orbán Viktor kijelentette, mindannyian tudjuk, hogy Magyarország védi Európa szárazföldi határait, a tengeri határokat pedig Olaszországnak kell védenie".

Azon múlik személyes, a nemzeti, a családi biztonság, a gyermekeik jövője, közbiztonsága és terrormentes élete, hogy sikerül-e a magyaroknak a szárazföldön, az olaszoknak a tengeren megvédeni Európa külső határait - húzta alá.

A miniszterelnök a tanácskozást követően tett nyilatkozatában aláhúzta, a hozzájárulás segíti az Európai Unió líbiai területen kifejtett erőfeszítéseit, ugyanis a visegrádi országok vezetői arról döntöttek, hogy jelentősen támogatják, és ezzel biztosítják a líbiai határvédelmet is erősítő program második szakaszának teljes körű finanszírozását, és felajánlották együttműködésüket annak végrehajtásához. A támogatásról az uniós migrációs politika erősítése érdekében döntöttek - tette hozzá.

Azért tettünk így, mert hiszünk az Európai Unió egységében"

- fogalmazott a miniszterelnök.

Csütörtökön, az uniós állam- illetve kormányfők csúcstalálkozóját megelőzően tartott V4-es találkozó keretében a tanácskozó vezetők a magyar V4-elnökség koordinálásával a líbiai határvédelem anyagi támogatásáról döntöttek Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke és Paolo Gentiloni olasz miniszterelnök részvétele mellett.

A nyilatkozat szerint arról határoztak a visegrádi országok vezetői, hogy az európai uniós és más, kétoldalú támogatási programokhoz nyújtott hozzájárulásaikon kívül 35 millió euró (11 milliárd forint) felajánlásával támogatják az olasz kormány által vezetett és az Európai Bizottság együttműködésével létrejövő, a líbiai határok védelmét célzó kezdeményezést.

Megkezdődött az európai uniós tagországok állam- és kormányfőinek kétnapos csúcstalálkozója csütörtökön Brüsszelben, az ülés középpontjában az Egyesült Királyság EU-tagságának megszűnéséről szóló tárgyalások és a migrációs válság kérdései állnak. A találkozó délutáni megnyitását követően először Antonio Tajanival, az Európai Parlament elnökével egyeztetnek az uniós vezetők, akiket ezután Jüri Ratas, az EU soros elnökségét betöltő Észtország kormányfője tájékoztat az előző csúcsértekezleten elfogadott döntések végrehajtásának állásáról. Az első munkaülésen az Európai Unió és a NATO közötti együttműködéssel, valamint más biztonság- és védelempolitikai kérdésekkel foglalkoznak majd a résztvevők, a következő napirendi pont részeként pedig szociális ügyekről, az oktatásról és a kultúráról lesz szó. A munkavacsora központi témája a migrációs válság lesz. Emmanuel Macron francia elnök és Angela Merkel német kancellár beszámol majd a minszki megállapodások végrehajtásának állásáról, és sor kerülhet az ukrajnai orosz beavatkozás miatt elrendelt uniós szankciók meghosszabbítására is. Belga kérésre emellett megvitatják majd az Egyesült államok izraeli nagykövetségének Jeruzsálembe költöztetéséről szóló washingtoni döntést is.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére