A lelátón a Vidi, a pályán a Chelsea nyert

2018.10.04. 22:51

Óriásit küzdött és remekül helytállt a MOL Vidi a Chelsea otthonában, ám sajnos végül nem sikerült pontot szereznie a magyar csapatnak.

Nem kezdett megilletődötten a Vidi a Chelsea ellen, bár az angol csapat – ahogyan az várható volt – az első percektől kezdve irányított és sokkal többet birtokolta a labdát. Némileg meglepő módon az első szögletet a fehérváriak végezhették el, Juhász fejese veszélyes volt a kapura.

A félidő felének környékén nagyon nyomott a Chelsea, Emerson és Morata előtt is adódott egy-egy óriási helyzet, de a Vidi megúszta ezeket. Különösen Morata lehetősége volt veszélyes. Bár alapvetően jól védekezett a magyar csapat, jellemző volt, hogy egy-két érintésből a tizenhatos környékéig jutottak a Chelsea játékosai.

Az első játékrész végén a Vidi gólt szerezhetett volna, Nego cselezte be magát a 16-oson belülre, de nem sikerült jól a lövése. Az utolsó pillanatokban még szabadrúgásból veszélyeztetett a Chelsea, de a Vidi hősies védekezéssel 0–0-val kihúzta a szünetig.

Jellemző volt, hogy míg a kapura lövések aránya 17–3 volt, addig a kaput eltaláló lövéseké már 3–1, ebben egyáltalán nem volt durva a Vidi lemaradása.

Mindenképpen ki kell emelni a Vidi-szurkolókat, akik végig hallatták hangjukat, lényegében leszurkolták az angol nézőket. A Ria, ria, Hungária! felkiáltások mellett több Videoton-rigmus is kiválóan hallatszódott a közvetítésben, míg hazai szurkolás lényegében nem volt.

A második félidőben az első lehetőség a Vidi előtt adódott, ismét Nego lőhetett, Kepa ezúttal nagyot védett. Ezt követően nagyon meleg perceket élt át a Vidi, teljesen beszorult a fehérvári csapat, közben a hazai szurkolók hangja is megjött, ám így is a magyarok voltak a hangosabbak.

Az 54. percben Pedro helyére Eden Hazard állt be, a Chelsea legnagyobb sztárja, aki az első meccsre el sem utazott a csapattal a PAOK ellen, most viszont Sarrinak be kellett vetnie. Miközben továbbra is életveszélyes volt a Chelsea a támadó harmadban, a 61. percben Milanov is lőhetett, újabb fehérvári helyzetet láthattunk tehát, sőt, pár perccel később ismét a Vidi harcolt ki szögletet, ám abból már nem volt veszély.

Később ismét teljesen beszorult a Vidi, de továbbra is hősiesen állta a sarat a magyar csapat, egészen a 70. percig. Ekkor egy szép támadás és Hazard remek labdája után Morata közvetlen közelről talált be, ezzel szerzett vezetést a Chelsea.

A gól után megpróbált támadni a Vidi, ennek eredményeképpen a Chelsea is könnyebben jutott el helyzetekig, főleg a remekül játszó Hazardnak köszönhetően. A 77. percben Hazard szabadrúgása után Barkley fejelt kapufát.

A hajrában sem változott a játék képe, időnként próbált feljebb menni a Vidi, a 83. percben ennek meg is lett a gyümölcse, a csereként beálló Kovács István lőhetett a 16-oson belülről Scepovic passza után, Kepa ismét bravúrral hárított, a kipattanót pedig kivágta Moses.

Az utolsó percekben is volt izgalom, több nagy ziccere volt a Chelsea-nek, a Vidi részéről Nego lőhetett messziről. Az eredmény nem változott, 1–0-ra nyert a Chelsea. A fehérváriaknak minden oka megvan a büszkeségre, emelt fővel hagyhatták el a pályát, óriásit küzdöttek és nem voltak messze a csodától.