Biden nagy gondban: az amerikaiak 70 százaléka szerint rossz irányba halad az országuk
2022.10.18. 12:10
– derült ki az AP hírügynökség és a NORC közvélemény-kutató hétfőn nyilvánosságra hozott reprezentatív országos felméréséből.
A közvélemény-kutatás szerint az egyéni szabadságjogok helyzetét tekintve az amerikaiak 58 százalék borúlátó. A demokrata választók 49, a republikánusok 67 százaléka lát aggodalomra okot adó jelenségeket a szabadságjogokkal kapcsolatban.
A felmérésből kiderült, hogy
A választók közel kétharmada szerint a gazdaság szempontjából meghatározó lesz, miként alakul a félidős választások eredménye novemberben. A republikánus választók 67 százaléka, míg a demokrata szavazók 60 százaléka tartja döntőnek a gazdaság számára, hogy ki irányítja majd a kongresszus két házát a jövőben.
A közvélemény-kutatásban azt a kérdést is feltették, hogy melyik párt képes jobban kezelni az ország előtt álló feladatokat. Az egészségügyet, terhesség-megszakítást tekintve a túlnyomó többség a demokraták politikáját tartja jobbnak, míg gazdaságpolitikában és a bűnözés elleni fellépésben a republikánusokat tartja jobbnak a túlnyomó többség.
A fegyvertartást, bevándorlást és külpolitikát illetően egy csekélyebb többség a republikánusok programját tartja meggyőzőbbnek.
A megkérdezettek többségének kedvezőtlen véleménye van mindkét nagy pártról, a demokratákról 51, a republikánusokról 62 százalék nyilatkozott kritikusan, míg a két párt meghatározó politikusa, Joe Biden jelenlegi és Donald Trump előző elnök is negatív megítélést kapott a felmérésben részt vevőktől.
Egy másik, szintén hétfőn nyilvánosságra hozott országos kutatás is rákérdezett Joe Biden és Donald Trump megítélésére. A New York Times és a Siena College közös felmérése szerint
Az október 9. és 12. között végzett közvélemény-kutatás szerint egy hónappal a választások előtt a szavazók 49 százaléka tervezi, hogy republikánus jelöltre voksol november 8-án, míg 45 százalék demokrata jelöltre. A többség számára a gazdaság a legfontosabb téma, 44 százalék aggódik a gazdasági helyzet miatt.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
„Ukrajna több mint százhúsz nyugati harckocsira számít a közeljövőben”
Ukrajnának 120-140 modern nyugati harckocsit kell kapnia az első segélyhullámban szövetségeseitől – jelentette ki Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter keddi sajtótájékoztatóján.
Kiemelt stratégiai partnerségi megállapodást köt Magyarország és Törökország
Megkezdődött a tárgyalás a kiemelt stratégiai partnerségi megállapodás létrehozásáról Magyarország és Törökország között, minthogy a két ország együttműködésének kulcsszerepe van a hazánk előtt álló három legfőbb biztonsági kihívás kezelésében – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Budapesten.
Novák Katalin: Erős európai vezetőkre, közös stratégiai gondolkodásra és egymás iránti tiszteletre van szükség
A mielőbbi fegyvernyugvást nevezte célnak Ukrajnában Novák Katalin a Corriere della Sera olasz napilapban kedden megjelent interjúban. A köztársasági elnök Magyarország európai uniós tagságáról azt mondta, az ország a vállalt kötelezettségeket eddig is betartotta, ezután is betartja.
Soros György és az ő országos hálózata
Az amerikai milliárdos semmit nem bíz a véletlenre. Nemcsak Budapesten fizeti az aktivistáit, hanem vidéki nagyvárosokban is. Olyan szövevényes a hálózat, hogy ember legyen a talpán, aki ki tudja bogozni.