A terrortámadások megszaporodása miatt egyre több európai tart magánál lõfegyvert
2019.01.08. 20:56
A svájci Small Arms Survey érdekes adatokat hozott nyilvánosságra, már ami a migrációs válság utáni Európa közbiztonságát illeti. A szervezet szerint 2017-ben globálisan 32 százalékkal többen tartanak maguknál lőfegyvert, ebből Európa 10 százalékot tesz ki. Nem is a szám az igazán érdekes, hanem a változás üteme.
A magánkézben lévő lőfegyverek tekintetében Finnország, Ausztria, Norvégia, Németország és Franciaország az első 25 állam között foglal helyet. Érzékeltetésképpen: Franciaországban 12,7 millió ilyen lőfegyvert tartanak számon, ez több, mint amennyi Irakban és Afganisztánban található összesen.
A tendencia kristálytiszta: főleg azokban az országokban döntenek az emberek a lőfegyverek beszerzése mellett, amelyek a 2015-ös bevándorlási válság következtében migránsok millióit fogadták be, és ennek következtében el kellett viselniük a szexuális zaklatások és terrortámadások megnövekedett számát.
A Wall Street Journal megkérdezett az üggyel kapcsolatban egy német nőt, aki a 2015-ös kölni tömeges zaklatás után döntött úgy, hogy saját kezébe veszi a sorsát. Ismert, hogy a kölni szilveszteri ünnepség során migránsok mintegy ezer nőt zaklattak szexuálisan.
A nőnek jelenleg légpuskára van engedélye, de elmondása szerint tervezi egy komolyabb lőfegyverre szóló engedély beszerzését is.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
UNESCO-békedíjat kapott Merkel, mert elárasztotta Németországot migránsokkal
Angela Merkel volt német kancellár szerdán Elefántcsontparton átvette az UNESCO békedíját azon erőfeszítéseiért, amelyeket a több mint 1,2 millió menekült németországi befogadásáért tett a 2015-ös migrációs válság idején.
Woke lett az Anglikán Egyház, egyre elterjedtebb az utcai erőszak Franciaországban
Scholz pedig a szankciókat akarja tovább szigorítani.
Újabb csecsemőt sikerült kimenteni Törökországban a romok alól
Újabb csecsemőt sikerült kimenteni szerdán a romok alól a dél-törökországi Hatayban 58 órával a török-szíriai határtérségben súlyos pusztítást okozó földrengés után.
„Nem fogadható el az EU-csúcs záródokumentuma az illegális migráció elleni lépések nélkül”
Ausztria nem tud hozzájárulni a csütörtökön kezdődő rendkívüli EU-csúcs záródokumentumának elfogadásához, ha a közösség nem állapodik meg az illegális migráció visszaszorítását szolgáló konkrét lépésekről – jelentette ki az osztrák kancellár a Die Welt című német lapnak.