Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A német parlament szerint a radikális iszlamista Hezbollah nem is terrorszervezet

Bokor Gábor

2019.06.07. 22:00

A bevándorlásellenes AfD azt szerette volna elérni, hogy a világ döntő többségéhez hasonlóan Németország is minősítse terrorszervezetnek a libanoni Hezbollahot, mely rendszeresen rakétákat lő Izrael felé és több terrortámadásért is közvetlen felelős.

Nem hajlandó elismerni terrorszervezetként a Hezbollahot a német parlament. Úgy tűnik, hiába próbálta meg az AfD elérni, hogy az összes fejlett országhoz hasonlóan a Bundestag is ítélje el és minősítse terrorszervezetnek a libanoni egyletet, Berlin erre nem hajlandó. Ez elsősorban a bevándorláspárti mozgalmaknak és pártoknak köszönhető. A Zöldekhez hasonlóan a szélősbaloldali Die Linke, az FPD és a kormányzó CDU-SPD koalíció sem ismeri el a Hezbollahot annak, ami.

Az Irán által pénzelt radikális muszlim félkatonai szervezet híres szélsőségesen Izrael-ellenes megnyilvánulásairól és rendszeresen lőnek rakétákat a zsidó államra. Az AfD tervezetét a Német Zsidóság Központi Tanácsa is támogatta, valamint az Amerikai Egyesült Államok külügyminisztere, Mike Pompeo szintén azt kérte múlt pénteken Angela Merkel kancellártól, hogy kormányával együtt végre ismerje el terrorista szervezetként a libanoni szervezet egészét –írja az Origo, a Jerusalem Postra hivatkozva.

Fotó: AFP

Németországban legalább 950 tagja élt a Hezbollahnak, és ez a szám 2018-ban már 1 050-re emelkedett„

– áll az alsó-szászországi szövetségi tartomány korábbi jelentésében.

Megdöbbentő, hogy a bevándorláspárti képviselők még ki is álltak a Hezbollah mellett. Christine Buchholz, a Die Linke politikusa azt mondta, szerinte a terrorszervezet ”jogos ellenállást„ tanúsít a zsidó állam felé; és szavaiból úgy tűnt, a gázai terrorszervezettel, a Hamásszal sincs különösebb gondja. A Zöldek képviselője, Jürgen Trittin azt mondta, szerinte inkább párbeszédre lenne szükség a terrorszervezettel.

A német döntéssel ellentétben az Egyesült Királyság februárban tiltólistára helyezte a libanoni terrorcsoportot. Ahogy Kanada és Amerika mellett az Arab Liga, valamint Izrael és Hollandia is betiltotta a tevékenységét.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére