CÍMKE: paralimpia

Megduplázták a barátnőjét lemészároló sportoló büntetését

Tizenhárom év és öt hónapra, vagyis több mint duplájára növelte a szándékos emberölésért elítélt Oscar Pistorius paralimpiai bajnok futó büntetését a dél-afrikai legfelsőbb fellebbviteli bíróság.

Biacsi Bernadett szenzációs futással világbajnok

A magyar parasportoló világbajnoki csúccsal nyerte a londoni világbajnokság 800 méteres síkfutását.

Orbán Viktor: az olimpikonok és paralimpikonok sikere összeköti a magyarokat

kétharmad

Orbán Viktor miniszterelnök pénteken az Országházban Áder János államfővel és Kövér László házelnökkel állami kitüntetésben részesítette a riói olimpiai és paralimpiai játékokon érmet szerzett sportolókat.

Meghalt egy paralimpikon, miután óriásit bukott a versenyen

A versenyen balesetet szenvedett egy paralimpikon, majd később a kórházban elhunyt.

Két újabb érmet nyertek a magyarok Rióban

Sikeres napon vannak túl a magyar paralimpikonok.

Suba Róbert ezüstöt szerzett a paralimpián

hajrá, magyarok!

Ez a magyar csapat tizenegyedik érme Rióban.

MSD: Miért nem értjük meg a paralimpia lényegét?

Mindig vannak, voltak és lesznek olyan döntések, amiket nem értek...

Ismét magyar érem a riói paralimpián

Tóth Tamás bronzérmet nyert az S9-es sérültségi kategória 100 méteres gyorsúszó számában a riói paralimpia hétfői versenynapján.

Sors Tamás visszavonul

A szerdán kezdődő riói nyári paralimpia után visszavonul Sors Tamás, az S9-es sérültségi kategóriában a 100 méter pillangón Pekingben és Londonban is aranyérmet nyert úszó - erről a sportoló a Népszava szerdai számában megjelent interjújában beszélt.

Éremhullás várható az úszóknál a paralimpián is

A magyar paralimpiai küldöttség legnagyobb létszámú csapata, a tízfős úszóválogatott már péntek óta készül Rióban a szerdai rajtra.

Botrány a paralimpiai kampány körül

amerika, london, párizs

A brazil Vogue magazin nagyot hibázott: ahelyett, hogy a paralimpikonokat fotózta volna le, photoshoppal rajzoltak testi hibákat a modelleknek.

Újabb kvótásokkal bővült a Magyar Paralimpiai Csapat

Hatvannégy nappal a riói paralimpia előtt 39 kvótával rendelkezik a Magyar Paralimpiai Csapat, így lényegesen több sportolóval indul az érmekért, mint 2012-ben, Londonban.