Német embercsempészt fogtak el tizenkét utasával Szegeden
2020.12.02. 18:00
Deák Sándor közölte, a rendőrök Szegeden, a Bertalan hídon állítottak meg egy magyar kisteherautót. A járművet egy német férfi vezette, rajta kívül még 12, magát szír állampolgárnak valló személy tartózkodott az autóban.
A sofőr ellen embercsempészés bűntettének gyanúja miatt indul eljárás, a migránsokat visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz tudatta a főhadnagy.
Szerdán, délig a rendőrök és katonák 17 alkalommal tartóztattak föl kisebb-nagyobb csoportokban érkező migránsokat Csongrád-Csanád megyében. Összesen 136 határsértővel szemben intézkedtek elsősorban Kübekháza, Deszk és Szeged területén. A migránsok többsége a Tiszától keletre lépett illegálisan magyar területre.
A legnagyobb, 21 tagú csoportot – amelynek tagjai valamennyien szír állampolgárnak vallották magukat – fél 8-kor Kübekháza külterületén állították meg.
MTI
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Müller Cecília: átgondolt oltási terv szerint halad a vakcináció
Magyarországon átgondolt oltási terv szerint halad a vakcináció, hiszen rendelkezésre kell állnia a második dózis oltóanyagnak is a már beoltottaknak – mondta az országos tisztifőorvos vasárnap a közmédiának nyilatkozva.
A klasszikus mesék ellen kampányol a Labrisz Leszbikus Egyesület
A Soros által pénzelt szervezet perel, és a legismertebb mesék ellen kampányol.
Elkapták a világ egyik legnagyobb drogkartelljének vezetőjét
A holland rendőrség őrizetbe vette az egyik legnagyobb ázsiai drogkartell vezetőjét, a kínai születésű, kanadai állampolgársággal rendelkező Tse Chi Lopot – írták vasárnap holland hírportálok a rendőrségi tájékoztatást idézve.
A gázálarctáska
Az életben vannak ugyebár, az un. „örök dolgok”. Az, hogy a télre nyár jön, és télen hideg van és hó esik.