Emberkereskedő hálózatot buktatott le a spanyol rendőrség
2022.01.20. 22:00
Egy kínai állampolgár tippje nyomán a spanyol hatóságok 63 embert tartóztattak le, akiket azzal vádolnak, hogy emberkereskedő hálózatot működtettek, és
A 63 letartóztatott közül 60 kínai állampolgár, míg két spanyol és egy pakisztáni állampolgár. 50-et Bilbaóban, 13-at Zaragozában, egyet pedig Madridban tartóztattak le, ahol a hálózat már bérelt egy lakást, hogy tevékenységüket kiterjesszék a városra – írja az El Mundo című napilap, amely szerint a hálózatot állítólag egy kínai nő vezette, aki 15 éve Spanyolországban él, és akit korábban Barcelonában már letartóztattak hasonló vádak miatt.
A nyomozók szerint a 40-es éveikben járó, kiszolgáltatott kínai nőket a jobb élet hamis ígéretével csábították Spanyolországba, de végül két-három nő lakásában tartották őket, ahol szexuálisan kizsákmányolták őket.
A nők állítólag 8-10 000 euró közötti összeget is fizettek a hálózatnak, a csoport pedig összesen akár ötmillió eurót is kereshetett a tevékenységéből – írta meg a Breitbart.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Izraeli kémhálózat tagjait fogták el Iránban
Iránban izraeli kémhálózatot lepleztek le, amelynek tagjait a Forradalmi Gárda emberei elfogták – közölte vasárnap a félhivatalos ISNA iráni hírügynökség.
Megújult a Néprajzi Múzeum, egy román szenátor provokálta Novák Katalint
Átadták a Városligetben a díjnyertes Néprajzi Múzeumot, Gyulafehérváron provokálták a magyar köztársasági elnököt.
Ilyen lett az új Néprajzi Múzeum világszínvonalú épülete – KÉPEK
Világszínvonalú új otthont kapott a Liget Budapest projektnek köszönhetően a Néprajzi Múzeum, amelynek a Városliget szélén megvalósult új épületét hétfő délutántól vehetik birtokba a látogatók.
Orbán Viktor: „Magyarnak lenni jó”
Magyarnak lenni jó! – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Néprajzi Múzeum új, városligeti épületének vasárnapi ünnepélyes átadóján.