Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Népmûvészeket díjaztak a nemzeti ünnep alkalmából

888.hu

2018.08.19. 19:00

Díjakat adtak át vasárnap népmûvészeknek, mûhelyeknek vasárnap a Mesterségek Ünnepén a budai Várban.

Az év ifjú mestere címet ifj. Slíz Róbert harangöntő kapta. Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint az alkotó 1997-ben született Rozsnyón, 18 évesen készítette el az első harangját. Jelenleg 30 darabnál tart, amelyek közül 41 kilogrammos a legnagyobb. Ezek megtalálhatók Szlovákiában, Magyarországon, Ausztriában és Lengyelországban is – írja az MTI.

Az év mestere címet Négyes Tímea székkötő kapta. Négyes Tímea 1969-ben született, Baranya megyében él. A székfonásokhoz hagyományos alapanyagokat használ, elsősorban a háromélű sást, csuhét és gyékényt. Munkái minden jelentős pályázaton és kiállításon megtalálhatóak – áll az ismertetőben.

A Népművészeti Egyesületek Szövetsége által alapított az Év műhelye díjat a Dunakanyar Népművészeti Egyesület Szövés- és fonás a népi konyhában műhely működtetéséért, a Palócföldi Népi Iparművészek Egyesülete a Palóc komra műhely működtetéséért, Iharos Népművészeti Egyesület a Nyüstölők és Kovácsműhely működtetéséért, a Veszprém Megyei Népművészeti Egyesület Bakony műhelyeinek működtetéséért, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület a Kender- és gyapjúfeldolgozás sokszínűsége műhely működtetéséért, valamint a Zala Megyei Népművészeti Egyesület a Szöszölő műhely működtetéséért kapta.

A Hagyományőrző díjat a paraszti kézműves kultúra továbbéltetéséért Aba P. Ákos nemezkészítő népi iparművész vehette át.

A Király Zsiga-díjat Juhász András fafaragó népi iparművész, Nagy Gyöngyi gyöngyfűző népi iparművész, Pozvai Andrea bőrműves, Tóth Béláné Szabó Terézia csipkekészítő, Tüskés Tünde szalmafonó népi iparművész kapta.

Az életműdíjat, az Aranykoszorút idén Szénási János fazekas népi iparművész vehette át.

A Magyar Művészeti Akadémia Népművészeti Tagozatának elismeréseit a Kéz-Mű-Remek című, az élő népi kézműves kultúrát bemutató kiállítás alkotói kapták, a tárlat a Műcsarnokban látható. Az elismerést Beszprémy Katalin főkurátor, Fülemüle Ágnes, a tárlat szakmai és művészeti koncepciójáért felelős kurátor, Jakab Csaba, a belső építészeti terv megálmodója, valamint a Népművészeti Egyesületek Szövetsége kapta.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére