Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Harminc éve tart a rendszerváltó harc

Vincze Viktor Attila

2019.06.16. 11:38

Ma ugyanazok a baloldaliak mondják azt, hogy Európai Egyesült Államokra van szükség, akik 30 évvel ezelőtt még a Szovjetunióban hittek. A rendszerváltás árulói pedig már harminc évvel ezelőtt is ugyanazok a liberálisok voltak, akik akkor és ma is Soros ideáinak a legelkötelezettebb hívei.

Az István, a király rockopera bemutatása és a csernobili atomkatasztrófa korszakában, a Mihail Gorbacsov által a Szovjetunióban elkezdett peresztrojka és glasznoszty reformfolyamat következményeként Magyarországot is elérte a kommunista rendszer bukása. A nyolcvanas évek második felére Moszkva már látványosan és végképp bedobta a gyeplőt a szovjet megszállás alatt levő szocialista országok közé, és felszólította ezen országok kommunista pártelitjét a demokratikus átmenetre való felkészülésre.

Így nem az utcán tüntető tömegek követelésére, hanem a hatalmon levő kommunista pártvezetés döntése alapján indult meg a rendszerváltás Magyarországon. Úgy szerveződött meg a demokratikus átmenetre készülő magyar ellenzék, hogy közben a hatalom lehető legteljesebb átmentését megcélozva készült a hatalom átadására az államszocialista párt és annak elitje.

Ennek az irányított folyamatnak a részeként szervezte meg a már leköszönőfélben levő vezetés a hatalom és rendszerváltás szimbolikus eseményeként Nagy Imre és mártírtársainak a június 16-ai újratemetését.

A kommunista államhatalom a reformkommunisták rehabilitációjának és a saját hatalmának átmentését szolgáló szimbolikus eseménynek szánta a június 16-ai újratemetést. Orbán Viktornak a valódi közhangulatot és a népakaratot kifejező beszéde azonban egészen más, sokkal fontosabb, radikális rendszerváltó jelentéssel ruházta fel a történést. A szovjet megszállókat kiszolgáló kommunista diktatúra képviselői által elvárt visszafogott megszólalásokkal szemben ugyanis Orbán Viktor olyan történelmi beszédet mondott el a Hősök terén, amelyben bátran megnevezte a demokratikus átalakulás egyik legfontosabb előfeltételét, azaz az orosz csapatok azonnali kivonásának a követelését.

Az MSZMP elvtársai hiába tervezték azt, hogy a Hősök terén összegyűlt 100 ezer fős tömeg majd a reformkommunistákról fog megemlékezni. A szabadságra kiéhezett magyarok egyáltalán nem a saját kommunista elvbarátaik által kivégzetteket megjelenítő öt koporsó, hanem csak a hatodik, üresen hagyott és a forradalom áldozatait szimbolizáló koporsó érdekelte valójában. Meglehetősen morbid módon, de a magyar állampárti kommunista rezsim Nagy Imre és mártírtársainak újratemetésével a saját rendszerének temetését tartotta meg. Mindenki érezte ezt, így kimondatlanul is ez a Hősök terén megtartott esemény tudatosította a magyarokban azt, hogy ettől kezdve nincs már visszaút, most már biztos, hogy Magyarország belátható időn belül szabad választások útján megválasztott kormányok által vezetett demokráciává válik.

Az 1989. június 16-ai nap azon ritka napjai közé tartozik a magyar históriának, amelyről tudjuk, hogy történelmi fordulópont volt. Az akkor nyíltan és ki nem mondottan megfogalmazott követelésekből és vágyakból sok minden teljesült, miközben számos elvárás viszont egyáltalán valósult meg.

A magyarok leglényegesebb követelései teljesültek, hiszen egy éven belül a szovjet megszálló csapatok elhagyták az országot, és 1990-ben szabad választásokon választhatott kormányt a piacgazdaságba fejest ugró Magyarország.

Sok minden viszont nem, vagy nem úgy teljesült, mint ahogy azt a magyarok többsége annak idején elvárta, illetve ahogy még ma is elvárná, ha lehetséges lenne. Érdekes módon ezeknek a be nem teljesült várakozásoknak az okai is mind fellelhetőek a magyar rendszerváltás origójánál, az 1989-es Nagy Imre-újratemetésen.

A be nem teljesült vágyak és elvárások vonatkozásában is szimbolikus jelentőségű, illetve a későbbi történéseket előrevetítő esemény volt az újratemetés.

Harminc évvel ezelőtt a Hősök terén ott volt a következő évek, évtizedek minden meghatározó szereplője, és már akkor ugyanazt a szerepet képviselte amit, azóta és egészen a mai napig.

Ott volt a háttérben a teljes pártállami vezetés, amely szigorú titkosszolgálati belügyi felügyelet mellett megszervezte és felügyelte az egész újratemetési eseményt, korlátozott szerepet adva abban az akkor formálódó ellenzéki erőknek. Arról a pártállami elitről és pártállami titkosszolgálatról van szó, amely néhány hónapon belül, még az első szabad választások megtartása előtt lehetetlené tette a történelmi igazságszolgáltatást, a bűnösök elszámoltatását, felelősségre vonását és mindenfajta lusztrációt is azzal, hogy szisztematikusan megsemmisítette, eltüntette, részben megváltoztatta a titkosszolgálatok legfontosabb iratanyagaival együtt az MSZMP legérzékenyebb tartalmú pártiratait is.

Ott volt ugyanakkor a szervezők között az az önmagát Demokratikus Ellenzéknek tituláló balliberális kör is, amely nem sokkal később SZDSZ-ként, a rendszerváltás elárulója és legnagyobb kerékkötője lett. Árulásuk kódolva volt kapcsolatrendszerükbe és legfőbb finanszírozójuk személyéhez, Soros György pénzmágnáshoz kötődő radikális balliberális ideológiába. Amikor a Soros magyarországi helytartójaként funkcionáló Vásárhelyi Miklós felszólalt Nagy Imre újratemetésekor, akkor a magyar társadalom többségének fogalma sem volt még arról, hogy Soros György és az ő alapítványi rendszere már 1986-tól kezdve a kommunista diktatúra szerződéses partnereként egy írásos együttműködési megállapodással működhetett Magyarországon. Így abszurd módon Soros a diktatúrával megkötött szerződés alapján hozott Magyarországra a Demokratikus Ellenzéknek Xerox sokszorosító gépeket, amelyeken aztán a diktatúra által állítólag üldözött „szamizdat” kiadványok készültek. Persze ezzel a háttérrel egyáltalán nem meglepő, hogy az SZDSZ aztán a rendszerváltás első és legnagyobb árulója is lett egyben. Amikor ugyanis látta a SZDSZ, hogy az antikommunista retorika ellenére sem számíthat az első szabad választáson komoly választói támogatásra, akkor a rendszerváltás egyik legszégyenletesebb akciójaként a négyigenes szavazással elvette a jogot a magyar emberektől, hogy ők választhassák meg közvetlenül a köztársasági elnököt. Ezzel ugyanakkor pedig előkészítette a politikai teret arra is, hogy Göncz Árpádból politikai zsarolással köztársasági elnököt csinálhassanak, aki aztán a jogkörével visszaélve – az Alkotmánybírósággal együttműködve – gyakorlatilag teljesen ellehetetlenítse az Antall-kormány kormányzati mozgásterét, jogalkotói működését. A későbbi SZDSZ politikusai a Nagy Imre-újratemetéskor már nagyban latolgathatták, hogy a későbbi hatalomra kerülésük érdekében, hogyan is változhatnának át antikommunistából a kommunista utódpárt, az MSZP legfontosabb politikai szövetségesévé.

Átgondolva a magyar politikai életben az elmúlt harminc évben megtörténteket, egyáltalán nem túlzás azt állítani, hogy a lényeget tekintve a rendszerváltás kezdetétől egészen napjainkig a hajdani diktatúra haszonélvezői, kiszolgálói és utódszervezetei álltak és állnak szemben a valódi rendszerváltást és demokratikus változást akaró erőkkel. A döntéseiben erősen korlátozott jogkörű és „bénakacsa-létre” kényszerített első szabadon választott kormány négy évét nem számolva az elmúlt 30 év az MSZMP-utód MSZP, valamint a rendszerváltást eláruló SZDSZ retrográd, a rendszerváltás kerekét visszafordítani akaró 12 éves pusztító és kártékony közös kormányzásáról és a vele szemben álló Fidesz-KDNP 13 éves sikeres és országépítő kormányzásáról szól.

Az MSZP-SZDSZ-kormányok ideje alatt elvesztegetett évek miatt a rendszerváltás, azaz a rendszerváltó és a diktatúra utódszervezetei, valamint politikai erői közötti küzdelem pedig még mindig tart, bár láthatóan gyengültek az elmúlt harminc év alatt a diktatúra képviselőinek pozíciói. A hajdani és valódi rendszerváltást akaró politikai erők közül mára már csak a Fidesz és a KDNP maradt talpon.

A rendszerváltást akadályozó MSZP és SZDSZ helyét pedig úgy tűnik, hogy új szereplők veszik át. A magyar belpolitika legfrissebb abszurd fejleményeként pedig jelenleg a balliberális ellenzék két legmeghatározóbb pártja a pártállami MSZMP legsúlyosabb örökségét, a saját Szemlőhegy utcai villájának a sötét történelmi szimbólumát büszkén magáénak valló Gyurcsány Ferenc-féle DK és az SZDSZ szellemi örököseként fellépő Momentum.

Ez azt jelenti, hogy ma ugyanazok a baloldaliak mondják azt, hogy Európai Egyesült Államokra van szükség, akik 30 évvel ezelőtt még a Szovjetunióban hittek. A rendszerváltás árulói pedig már harminc évvel ezelőtt is ugyanazok a liberálisok voltak, akik akkor, de még ma is vakon hisznek Soros szélsőséges ideáiban.

A 888.hu véleményrovatának szerzői: Bertha László, Fodor-Horváth Zsófia, Fűrész Gábor, GFG, Gábor László, H.I., Ifj. Lomnici Zoltán, Megadja Gábor, Pozsonyi Ádám, Szentesi Zöldi László, Vincze Viktor Attila.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére