Áder János: A Kárpát-medencében súlyosak lehetnek a klímaváltozás hatásai
2021.04.12. 10:30
A találkozó időszerűségét Áder János köztársasági elnök szerint az adja, hogy
ezért „időszerű, reményt keltő és tiszteletre méltó”, hogy a magyarországi helyzetről egyeztetéseket kezdjenek a szakemberek.
A köztársasági elnök szerint ennek a konferenciának jók a lehetőségei, mivel Magyarország harmincéves nemzeti éghajlatváltozási stratégiával rendelkezik.
a magyar nagyvárosok pedig csatlakoztak az Under2 mozgalomhoz.
Hozzátette, hogy a koronavírus harmadik hulláma miatt sokan nem gondolnak a következő évekre, miközben nagyon fontos lenne ez, mivel ha nem készülünk fel a klímaváltozás gazdasági, természeti és egyéb következményeire, annak nagyon rossz hatásai lehetnek a magyarok életére.
Az államfő megjegyezte, miközben készült a beszédre, több fontos kérdés is eszébe jutott. Először, hogy miként lehetséges a klímaváltozásról, fenntarthatóságról való gondolkodás társadalmi támogatottságát növelni, miként lehet mindenki számára nyilvánvalóvá tenni, hogy amiről kutatási eredményeik szólnak, „mindannyiunk életét befolyásolják”, legyen szó klímaváltozásról, fenyegető vízválságról vagy a biológiai sokféleség hanyatlásáról. Továbbá miként lehet elérni, hogy
Ezek mellett még egy nagyon fontos kérdés: hogyan lehet a környezeti fenntarthatósági, gazdasági, társadalmi, politikai érdekeket összeegyeztetni.
Áder János beszéde végén idézte a Nobel-díjas Gábor Dénest, aki már 1963-ban azt mondta:
Az emberiség eddig a természettel küzdött, mostantól a saját természetével kell megküzdenie.”
„Az önök vállalása nem kevesebb, mint hogy segítenek bennünket megküzdeni saját természetünkkel” – mondta a köztársasági elnök, aki sok sikert kívánt a tanácskozáshoz, és eredményes munkát a következő évekre.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Meghosszabbították Ukrajnában a hadiállapotot, újabb magyar mentőcsapatok utaznak Törökországba
Orbán Viktor felszólította Brüsszelt az EU-csúcsot előkészítő videókonferencián.
A magyar mentőegység már három embert mentett ki a romok alól Törökországban
Hamarosan a 116 főből és 19 mentőkutyából álló magyar mentőegység valamennyi tagja megérkezik Törökországba, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyszínen lévő alakulata már három embert mentett ki élve a romok alól, köztük egy gyereket – közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden.
A világbajnok Magnus Carlsen nem akar orosz sakkozókat látni a versenyeken
A sakkvilágbajnok Magnus Carlsen úgy véli, hogy az orosz játékosokat el kell távolítani a nemzetközi versenyekről.