Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Félmillióan kiléptek a mélyszegénységbõl

888.hu

2016.07.09. 13:58

Több mint félmillió embernek sikerült a 2010-es kormányváltás óta kikerülnie a mélyszegénység körébõl - mondta a társadalmi felzárkózásért felelõs helyettes államtitkár az M1 aktuális csatorna szombat reggeli mûsorában.

Langerné Victor Katalin hangsúlyozta: a korábbiakkal szemben 2011 óta olyan programok indultak, amelyek egyszerre több területen akarnak segíteni közösségszervezéssel, egyszerre segítve a gyerekek iskolai előmenetelét, valamint azt, hogy a felnőttek tanuljanak szakmát, találjanak állást.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára azt mondta, hogy ezek a folyamatok fenntartható, maradandó javulást hoznak majd.

Az elmúlt időszakban a liberális lakájmédia igyekszik a szegény emberek hátán felkapaszkodni, és gyakran cikkeznek 3 millió szegény országáról, azonban ez az adat sem a statisztikákban, sem pedig az EU által hivatalosan közölt jelentésekben nem található meg. 

A mélyszegénységet mérő statisztikák általában csalókák, egyes esetekben az ott megadott értékek, indikátorok nem tükrözik a realitásokat. Például az is mélyszegénynek számít, akinek nincs színes televíziója vagy az is aki nem eszik hetente öt alkalommal húst. 

A közhiedelemmel ellentétben a legmagasabb szegénységi kockázatú életkori csoportot nem a nyugdíjasok, hanem a gyermekek alkotják (a magyarok 47 százaléka szerint az idősek, 25 százalékuk szerint a cigányok és 16 százalékuk szerint a gyermekek vannak leginkább kitéve a szegénység veszélyének). 

Ennek egyik oka, hogy a szegényebb háztartásokban az átlagosnál nagyobb a gyermekek aránya, illetve a kisgyermekes családokban az anya gyakran nincs jövedelemszerző helyzetben, így ezek a háztartások kisebb jövedelemmel rendelkeznek.

A közvéleménnyel ugyancsak ellentétes tény, hogy bár a mélyszegények körében felülreprezentáltak a cigányok, a többségük mégsem az, a mélyszegények harmada/fele között becslik csak arányukat. A romák szegénysége nagyrészt alacsonyabb iskolázottságuknak tudható be.

(Tárki, Ezt a tanulmányt érdemes elolvasni

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére