Ez történt ma a Maccabi Játékokon
2019.07.31. 21:48
A Maccabi Európa Játékok szerdai játéknapján három érmet nyert a magyar küldöttség. A kardozó Garam Nóra és a párbajtőröző Lóránd Ádám aranyat nyert, míg díjugratásban a magyar lányok ezüstérmet szereztek.
Szintén szerdán került sor Hajós Alfréd felújított síremlékének a felavatására, a Nemzeti Örökség Intézete szervezésében a Kozma utcai zsidó temetőben. A rendezvényen többek között Deutsch Tamás is felszólalt.
A fentiek mellett rendeztek futsal-, kosárlabda-, fallabda-, tollaslabda-, foci- és röplabdameccseket is, valamint az úszás, a sakk, a bridzs, a vívás, a tenisz és a golf szerelmesei sem unatkoztak: összesen nyolc helyszínen rendeztek összecsapásokat, köztük az első vidéki versenyre is sor került Alcsútdobozon, ahol a golfszámokat rendezték.
Említést érdemel még, hogy a magyar futsalválogatott legyőzte Hollandia csapatát. Érdekesség, hogy a golfversenyen egy 15 éves lány diadalmaskodott.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Már 15 ezer fölé emelkedett a török és szír földrengések halálos áldozatainak száma
A sérültekét pedig Törökországban már közel 63 ezerre, Szíriában pedig 5 ezernél többre teszik.
Igor Matovič és Menczer Tamás is hazugságnak tartja a szlovák külügyminiszter mondatait
A Külgazdasági és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára szerint Kácer mondatai „elfogadhatatlan, nonszensz hazugságok”. A volt szlovák kormányfő szerint a miniszter „durván hazudik, tudatosan félrevezet és megvádolta Magyarországot”.
UNESCO-békedíjat kapott Merkel, mert elárasztotta Németországot migránsokkal
Angela Merkel volt német kancellár szerdán Elefántcsontparton átvette az UNESCO békedíját azon erőfeszítéseiért, amelyeket a több mint 1,2 millió menekült németországi befogadásáért tett a 2015-ös migrációs válság idején.
Woke lett az Anglikán Egyház, egyre elterjedtebb az utcai erőszak Franciaországban
Scholz pedig a szankciókat akarja tovább szigorítani.