Karácsony Gergely tíz éve ugyanazt képviseli?
2019.10.09. 11:38
Megjelent vasárnap egy új kampányvideó, amiben Karácsony Gergely és Fekete-Győr András pózol egy kanapén, ahol az eredményeiket és a hitvallásukat ecsetelik.
A videóban Karácsony Gergely azt mondja, ő tíz éve ugyanazt képviseli, számára az elvek a legfontosabbak. Hát nézzük akkor – csak a tényekre hagyatkozva –, mennyire maradt Karácsony Gergely elvhű és stabil a pályafutása során.
Karácsony az SZDSZ-nél kezdte, dolgozott Demszky Gábornak a főpolgármestersége idején, majd az ugyancsak liberális Horn Gábornak. 2003-ban még lehetséges környezetvédelmi miniszterként is felmerült a neve az MSZP–SZDSZ-kormányban.
2006 és 2009 között, tehát Gyurcsány ideje alatt, a Miniszterelnöki Hivataltól több mint 21 millió forint megbízást kapott családi vállalkozásán, a Social Report Bt.-n keresztül.
Eközben a Medián kutatási igazgatója is volt, ami szintén a Miniszterelnöki Hivataltól kapta a legtöbb megbízást, több mint 700 millió forintot.
Amikor már nem Gyurcsánynak állt a zászló, átigazolt az LMP-be, ami akkoriban kifejezetten Gyurcsány politikája elleni tiltakozásként alakult meg. Karácsony itt is csak addig maradt, amíg biztosnak érezte helyzetét.
2013-ban már lépett is, szakított ezzel a párttal, létrehozta a Párbeszéd Magyarországért pártot, hogy együttműködjön a szocikkal, Bajnai Együtt nevű mozgalmával. Aztán ez a nagy szövetség is felbomlott, majd felismerve gyengeségüket újra összefogtak, utóbb kiderült, Zugló polgármesteri címe volt ekkor már a célja.
Aztán jött az MSZP. Megvárta Botka László bukását, aztán ő lett a 2018-as választásokon a párt kormányfőjelöltje. Ki ne emlékezne az ekkor kiszivárgott hangfelvételre: „a faszért hagytam magam rábeszélni erre a miniszterelnök-jelöltségre”.
2019-ben pedig már főpolgármester-jelölt Gyurcsány támogatásával. Aztán Gyurcsány kihátrált mögüle, Kálmán Olgát támogatta, ekkor egyébként maga Gyurcsány is azt mondta Karácsonyról, hogy alkalmatlan és megkopott jelölt.
Még mindig 2019-et írunk, de Karácsony már megint együtt mosolyog Gyurcsánnyal.
Most pedig Fekete-Győr Andrással pózol együtt egy kanapén, aki a saját szavazóit is arra buzdítja, válasszák Karácsonyt.
(Elnézést kérünk, ha esetleg kimaradt volna valami.)
No comment.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Gyurcsány ehetetlen Soros-kolbászát kínálgatja
Gyurcsány rokonszenvessé akarja tenni a választók előtt saját szövetségeseit. Jakabot, Szabó Timit, Karácsonyt, Tóth Bercit, FeGyőrt. Nagy kérdés persze, sikerül-e neki. Az mindenesetre érdekes, hogy bejegyzésében ő maga sem tudott semmi jót mondani róluk, pedig biztos akart volna. De hát… Annyiban marad velük, hogy sokfélék.
Szijjártó: Több uniós tagállam is elkérte Budapesttől Moszkva telefonszámát
Nem zökkenőmentes az EU–Oroszország viszony.