Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Trianon mindannak az erõszakos széttépése, ami egybetartozik

Pörge Béla

2017.05.26. 23:38

Pénteken megtartották az elsõ megemlékezést a közeledõ gyászos évforduló kapcsán.

Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szerint nem csupán a föld, az elszakított területeken élő honfitársak elvesztése volt fájdalmas 97 évvel ezelőtt, hanem Trianon mindannak az erőszakos széttépése, ami egybetartozik, ami együvé való.

Az államtitkár a nemzeti összetartozás napjához kötődően a Bács-Kiskun megyei Csátalján pénteken tartott megemlékezésen azt mondta: nehéz megfogalmazni az 1920. június 4-én történteket. Talán nem is léteznek szavak, amelyekkel kifejezhető mindaz a fájdalom és igazságtalanság, amelyet ez az esemény a magyar nemzetnek jelentett, és azóta is jelent.

Emlékeznünk kell az egykori Magyarországra és arra a történelmi eseményre, amely közvetett módon (...)  a jelenünket is meghatározza"

— tette hozzá.

A politikus kiemelte: az emlékezésen felhangzó harangszó ugyanazt jelenti most is, amit 1920-ban, azt fejezi ki, hogy 97 éve egy tragédia történt.

Trianonról a gyermekek említése nélkül hiábavaló lenne beszélni – mondta Potápi Árpád János, magyarázatként hozzáfűzve:

gyermekek nélkül ugyanis nem lesz, aki hirdesse, hogy a magyar nép él, és élni is akar."

Emlékeztetett arra: 2010 óta a kormány több olyan intézkedést hozott, amely a nemzet összetartozását segíti. Hét éve, éppen május 26-án fogadta el az Országgyűlés a kettős állampolgárságról szóló törvényt, amelynek hatására azóta több mint 950 ezren igényelték már a magyar állampolgárságot a Kárpát-medencében és szerte a világon.

Ezt az összetartozást erősíti a 2011-ben elfogadott alaptörvény is, amelyben rögzítették, hogy kötelességünk felelősséget viselni a határon túl élő magyarokért"

— mondta, és felhívta a figyelmet arra, hogy ma már a diaszpórában élők is egyre erősebb szálakkal kötődnek az anyaországhoz.     

A megemlékezésen a csátaljai általános iskola diákjai adtak műsort, a rendezvény végén pedig a résztvevők megkoszorúzták a trianoni békeszerződés aláírásának 85. évfordulójára állított emlékművet.     

A nemzeti összetartozás napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező nemzeti emléknap Magyarországon, melyet 2010-ben iktatott törvénybe az Országgyűlés.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére