Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Tovább folyik a nyomozás az Alstom-botrányban - egy vádlott szökésben

888.hu

2017.08.02. 22:28

December 3-áig meghosszabbította a nyomozást az Alstom-ügyben a Legfõbb Ügyészség - tájékoztatta a Központi Nyomozó Fõügyészség helyettes szóvivõje az MTI-t szerdán.

Kovács Katalin közölte: az ügyben továbbra is két embert gyanúsítanak, egy harmadik ellen pedig nemzetközi és európai elfogatóparancsot bocsátottak ki.

A szökésben lévő férfi Terner Géza, aki több korrupciógyanús ügyben is érintett. A férfit tavaly őrizetbe vették ugyan, ám a bíróság nem rendelte el előzetes letartóztatását, azóta pedig nyoma veszett – írtuk korábban az Alstom-üggyel kapcsolatban.

A Központi Nyomozó Főügyészség 2016 szeptembere óta nyomoz az M2-es és az M4-es metróvonalra beszerzett francia Alstom metrókocsik ügyében vezető beosztású hivatalos személy által kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés és más bűncselekmények miatt.

A metróberuházásokkal összefüggésben egy másik nyomozás is tart, ezt fokozott ügyészi felügyelettel a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda folytatja le. Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője szerdán arról tájékoztatott, hogy ebben az ügyben szeptember 23-áig hosszabbították meg a nyomozást és még senkit nem hallgattak ki gyanúsítottként. Ez a nyomozás a 4-es metró beruházásához kapcsolódó különböző – elsősorban építési és tanácsadói – szerződések, valamint a projektmenedzsmenttel kapcsolatos kérdések, döntések miatt folyik.

Az ügy előzménye, hogy Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a 4-es metró szerződéseivel kapcsolatban több bűncselekmény miatt feljelentést tett a Legfőbb Ügyészségen. Előzőleg az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) megállapította, hogy a 4-es metró építése során kiemelkedő súlyú szabálytalanságokat és hibákat követtek el. A vizsgálat szerint a projekt során megvalósított szabálytalanságok becsült pénzügyi összhatása mintegy 167 milliárd forint.

A botrány ezer szálon köthető Demszky Gábor egykori SZDSZ-es főpolgármesterhez és a körülötte helyet foglaló szoci tisztségviselőkhöz. Az Országgyűlés gazdaság bizottságának ülésére el sem mentek azok a szoci politikusok, akik az ügyben érintettek lehetnek, például Gy. Németh Erzsébet, Horváth Csaba, Hagyó Miklós és Tüttő Kata. A bizottság épp az Alstom-ügyet és az azzal kapcsolatos OLAF-jelentést vizsgálta.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére