Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szijjártó: Több kétoldalú gazdasági és oktatási megállapodást kötött Magyarország és Dél-Korea

888.hu, MTI

2021.11.04. 19:20

A külgazdasági és külügyminiszter közlése szerint a két fővárost összekötő légi járatok sűrítéséről, a magyar élelmiszerexportot érintő kérdésekről és a magyarországi koreai nyelvoktatás kiszélesítéséről is megállapodtak.

 

Szijjártó Péter újságíróknak azt mondta: a koreai elnök hivatalos magyarországi látogatása során több megállapodás is született a kétoldalú kapcsolatok tekintetében.

Közölte: Budapest és Szöul között néhány hete újra van közvetlen légi járat, a lengyel légitársaság üzemeltetésében, heti egyszer. Hozzátette:

most megállapodás született arról, hogy a jövő év elejétől a két ország fővárosát összekötő légi járat sűrűségét heti kettőre emelik.

A külügyminiszter a magyar–koreai gazdasági kapcsolatok szempontjából nagyon fontosnak nevezte a magyar élelmiszeripari exportot. Jelezte: korábban részben a madárinfluenza, illetőleg a sertéspestis miatt nagyon komoly akadályai lettek a magyar élelmiszeripari termékek exportjának.

Ugyanakkor – folytatta – a baromfiexport most újra tud indulni, hiszen a madárinfluenza időszakát követően Magyarországot most már egészséges területnek minősítették, valamint a jövőbeli exportálás lehetőségét megkönnyítendő a koreaiak négy európai országgal, köztük Magyarországgal, kezdték meg a regionalizációról szóló tárgyalásokat, ami azt jelenti, hogy egy-egy állatbetegség kitörésekor csak az adott térségből tiltják meg az exportot, nem az egész országból. Szijjártó Péter közlése szerint arra kérték a koreai partnereket, hogy a lehető leggyorsabban zárják le ezeket a tárgyalásokat.

Kitért arra is:

megállapodás született a koreai nyelv oktatásának kiszélesítéséről.

Magyarországon jelenleg három középiskolában és két egyetemen lehet koreai nyelvet tanulni, most pedig megállapodtak abban, hogy a koreaiak nyelvtanárok küldésével segítenek abban, hogy több középiskolában és több egyetemen lehessen nyelvet oktatni, illetve koreai tanulmányokat folytatni. Ez azért is fontos a külügyminiszter szerint, mert a két ország közötti gazdasági együttműködés fejlődése miatt egyre több a koreai beruházó Magyarországon, így fontos, hogy egy oktatási, képzési, tudományos lábbal is kiegészítsék a megállapodást.

Jelezte: szerdán nyolc megállapodást írtak alá, amelyek alapvetően a gazdasági együttműködés további fejlesztését segítik a digitális gazdaság és az egészségipar területén, valamint megállapodás született a két ország beruházásösztönzési ügynökségei és exportfinanszírozási bankjai között arról, hogy a kereskedelmi és beruházási kapcsolatok finanszírozásában szorosan együttműködnek.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére