Karácsony a kultúra napján is csak fanyalog
2022.01.22. 19:10
Ma adták át a Város Ligetben épült Zene házát.
Ami Magyarországot kulturálisan gazdagítja azzal szocik nem szoktak szimpatizálni. Így Karácsony „szarok rá” Gergely klaviatúrát ragadott és elmagyarázta, hogy miért nem jó a mai napon átadott zenei, kulturális központ.
„Így a kultúra napján különösen fontos emlékeztetni magunkat arra, hogy ennek az épületnek a létrejötte nem a kultúra, hanem a barbár erőszak jegyében történt. Erőszak a város legfontosabb közparkjával szemben”
A Főpolgármester bejegyzése azonban nem maradt válasz nélkül.
Tisztelettel ajánljuk figyelmébe azt a képet, amely a beruházás előtti állapotot mutatja, nem is olyan régen, a Városliget közepén. Az ő emberei ragaszkodtak ehhez az állapothoz. Ha nem is barbár módon, de mindenképp erőszakosan”
Ha tárgyilagosan nézzük a dolgot Zene Házának megépülésével egyértelműen kijelenthető, hogy Budapest ezzel is csak kijjebb került a Demszky féle totálisan lepusztult állapotból.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Izraeli kémhálózat tagjait fogták el Iránban
Iránban izraeli kémhálózatot lepleztek le, amelynek tagjait a Forradalmi Gárda emberei elfogták – közölte vasárnap a félhivatalos ISNA iráni hírügynökség.
Megújult a Néprajzi Múzeum, egy román szenátor provokálta Novák Katalint
Átadták a Városligetben a díjnyertes Néprajzi Múzeumot, Gyulafehérváron provokálták a magyar köztársasági elnököt.
Ilyen lett az új Néprajzi Múzeum világszínvonalú épülete – KÉPEK
Világszínvonalú új otthont kapott a Liget Budapest projektnek köszönhetően a Néprajzi Múzeum, amelynek a Városliget szélén megvalósult új épületét hétfő délutántól vehetik birtokba a látogatók.
Orbán Viktor: „Magyarnak lenni jó”
Magyarnak lenni jó! – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Néprajzi Múzeum új, városligeti épületének vasárnapi ünnepélyes átadóján.