Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Életmentő fejlesztés az SZTE-n: műtüdőt kaptak

888.hu

2021.04.14. 12:30

Az operatív törzs jóvoltából jutott csúcstechnológiás lélegeztetőgéphez a járvány kritikus szakaszában a Szegedi Tudományegyetem.

 

A dél-alföldi régióban első ECMO (teljes nevén extrakorporális, vagyis testen kívüli membrán oxigenátor) készülékkel a Covid-járvány legyőzését követően számos területen lehet életmentő beavatkozásokat elvégezni, így például csecsemőket is megmenthetnek az SZTE szakorvosai.

Az új készülék a koronavírus-fertőzöttek és a csecsemők életét is megmentheti, mivel a szívet és a tüdőt – akár egyszerre – hetekig tudja helyettesíteni. Prof. dr. Babik Barna, az SZTE SZAKK Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet igazgatója elmondta:

A koronavírus a légzés minőségében okozza a legjelentősebb károkat. A legsúlyosabb kórképet a légzéselégtelenség dominálja. Óriási előrelépést várunk az új műszer alkalmazásával, hiszen ezzel időt nyerünk, amíg a szervezet leküzdi a vírust annyira, hogy a tüdő működése ismét elfogadható legyen. Hetekre vagy akár hónapokra is tehermentesíteni tudja a betegek keringését.”

 

Az ECMO egy „műtüdő”, amely a testen kívülre vezetett vér oxigénnel való telítésére és a szén-dioxid eltávolítására szolgál. A készülék segítségével intenzív osztályos ellátást igénylő, súlyos tüdő- vagy szívbetegségben szenvedő újszülöttek, csecsemők, gyermekek szervpótló kezelését is el tudják végezni. A berendezés a tartós szövődmények kialakulását is segíthet jelentősen csökkenteni a kis betegeknél.

Prof. dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora kiemelte:

a gép a pandémiás időszak után új lehetőségeket biztosít.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére