A németek is elismerték: a magyar kormány többet tett az antiszemitizmus ellen, mint bármelyik elõdje
2017.05.17. 17:28
Stephan Löwenstein Mint egy forró krumpli című írásában kiemelte: Horst Mahler "elspekulálta magát", és kétség sem fér ahhoz, hogy Magyarország a lehető leggyorsabban kiadja őt a német hatóságoknak.
A magyarok már elfogása napján úgy kezelték az ügyet, mint amikor valaki véletlenül megmarkol egy forró krumplit"
– írta.
Kifejtette: Orbán Viktor magyar kormányfő ugyan előszeretettel láttatja magát mint népe védelmezőjét a brüsszeli centralizmussal, a berlini vagy bécsi politikailag korrekt atyáskodással, vagy éppen a nemzetközi szervezetek azon állítólagos összeesküvésével szemben, amely arra irányul, hogy elárasszák migránsokkal Európát, de Mahler valószínűleg félreértette szavait.
Valójában a kormány a 2010-es választási győzelem óta többet tett az antiszemitizmus ellen, mint bármelyik elődje, és egy fideszes politikus volt az, aki kormánytagként először nyilvánosan elismerte, hogy Magyarországnak van felelőssége a holokausztban, és maga Orbán Viktor is többször egyértelműen nyilatkozott ebben az ügyben – hangsúlyozta a FAZ szerzője, a többi között ismertetve egy kimutatást, miszerint 2015-ben Magyarországon 42 antiszemita indíttatású bűncselekményt regisztráltak, Franciaországban pedig 1500-at.
(MTI)
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Zelenszkij kitiltaná az orosz turistákat Európából, baloldali álhír a magyar erdők kivágása
Magyarországra is megérkezett a kőolaj a Barátság vezetéken.
Jakab Péter kilépett a Jobbikból
Gyöngyösi Márton, a Jobbik Elnöke nyílt levélben kérte föl Jakab Pétert a lemondásra. Jakab válaszlevelében úgy fogalmazott: „Ha a nép és a Jobbik között kell választanom, nem kérdés, melyiket választom”.
Ki kell toloncolni azokat a migránsokat, akik az LMBTQ-közösség tagjaira támadnak
A heterók nem számítanak.
„Kicsit” megdrágult az élet a haladóknak köszönhetően
És ez még csak a kezdet....
Zelenszkij kitiltaná az orosz turistákat Európából
Az ukrán humorista-elnök ismét vette magának a bátorságot, hogy megmondja, mi a teendője az európai országoknak.
Filipp: Ez a tél maga lesz a pokol!
Ez a tél maga lesz a pokol. Igaz, nem meleg lesz, hanem hideg, de legalább sötét is. Meg szenvedős. A benézett szankciós politika hatására Európában az összes grafikon elkezdett függőlegesen felfele emelkedni. Kár, hogy ezek olyan grafikonok, amelyeknél nem célszerű növekedést észlelni. Az infláció az egekben, az üzemanyagárak sosem voltak ilyen magasak, a rezsiköltségekről pedig sírás nélkül beszélni sem lehet. Ilyen körülmények között kisebb csoda, hogy egyáltalán az átlagfogyasztásig meg tudjuk tartani a rezsicsökkentést. De az emberek mintha nem lennének tisztában azzal, hogy mennyire súlyos a helyzet. Az egy dolog, hogy nem tudják majd kifizetni az óriási rezsiszámlákat és az energiacsapda miatt áramszüneteket is kockáztatnak, de mi lesz a gazdasággal? A recesszió elkerülhetetlen. Mi lenne, ha egyszer megérnénk azt, hogy Európa nem világhatalmi erők közé pozicionálja magát, hanem kiáll a saját jól felfogott érdekei mellett? Amíg viszont olyan vezetők állnak az EU élén, akik megelőzni nem tudják a bajt, okozni viszont annál inkább, addig ez csak lázálom marad.