Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A keleti nyitás a magyar gazdaságnak és cégeknek komoly lehetõséget jelent

Bokor Gábor

2019.02.15. 12:48

Teodoro Locsin Fülöp-szigeteki külügyminiszterrel tárgyalt pénteken Szijjártó Péter. A külügyminiszter a tárgyalás utáni sajtótájékoztatón elmondta, hogy komoly lehetõséget jelent a magyar gazdaságnak és cégeknek a kapcsolatok szorosabbra fûzése Délkelet-Ázsiával.

A tárcavezető Teodoro Locsin Fülöp-szigeteki külügyminiszterrel tárgyalt, majd közös sajtótájékoztatójukon emlékeztetett: a magyar kormány pár éve belevágott a keleti nyitás politikájába, amelynek egyik fókusza Délkelet-Ázsia, hiszen ez a világ egyik leggyorsabban fejlődő régiója.

A robbanásszerű gazdasági növekedés jelentős importigény-növekedéssel is jár, ami a magyar gazdaságnak és cégeknek komoly lehetőséget jelent"

– mutatott rá, majd kifejtette, egyre több magyar vállalat egyre többet exportál a Fülöp-szigetekre, a tavalyi év első 11 hónapjában 74 százalékkal nőtt a kivitel.

Megjegyezte: az export zászlóshajója az élelmiszeripar és a vízgazdálkodás lehet. Szijjártó Péter hangsúlyozta: Magyarország szolidaritását fejezte ki a Fülöp-szigeteki néppel, miután nemrég az Iszlám Állam terrorszervezet támadást követett el egy ottani katolikus templomban.

Magyarország elsőként ajánlotta fel segítségét, tízmillió forintos gyorssegélyt adott a merényletben megsérültek és az áldozatok hozzátartozóinak megsegítésére"

– tette hozzá.

Szijjártó Péter szerint ez az eset is mutatja, hogy meg kell erősíteni a globális küzdelmet az iszlám szélsőségekkel szemben, amely mindig is a táptalaja volt a terrorizmusnak.

Teodoro Locsin közölte: országa hálás Magyarországnak a keresztény közösségeknek nyújtott támogatásáért, és azért, hogy az ENSZ-ben is kiáll a keresztény közösségek védelméért. Úgy látja, erősek a magyar és Fülöp-szigeteki politikai és gazdasági kapcsolatok, és a gazdasági együttműködés fő területeinek a mezőgazdaságot és a vízgazdálkodást nevezte.

Kérdésre Szijjártó Péter megerősítette, hogy a kritikus stratégiai jelentőségű objektumok védelmére közép-hatótávolságú rakétarendszert építenének ki. A tárgyalások a rendszer beszerzéséről zajlanak, és mivel az ilyen eszközök gyártásában az amerikai cégek is élen járnak, az Egyesült Államokkal is tárgyalnak a beszerzés lehetőségéről.

Sikeres tárgyalások esetén nyilvánosságra hozzák a beszerzési forrást"

– jelentette ki.

Ugyancsak kérdésre arról is beszélt, Magyarország a NATO elkötelezett tagja, és büszke arra, hogy a világ legerősebb katonai szervezetéhez tartozik. Ez azonban nem jelent felmentést az alól, hogy kiépítse a saját védelmi képességeit, hogy baj esetén megvédje magát. 

Magyarország biztonságának garantálása szempontjából elengedhetetlen a saját védelmi infrastruktúra fejlesztése, és felelőtlen kormányzati politika lenne, ha a saját védelmi képességét nem fejlesztené Magyarország, és nem tűzné ki célul, hogy meg tudja védeni magát"

– mondta.

Teodoro Locsin kijelentette: Magyarországhoz hasonlóan a Fülöp-szigetek is úgy látja, nagyon fontos egy ország saját védelmi képességeinek kiépítése.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére