Veszprémben nyert a Szeged

Horváth Tamás

2018.10.21. 19:52

A Tisza-partiak a Veszprém Arénában arattak ötgólos gyõzelmet a magyar férfi kézilabda-bajnokság vasárnap esti rangadóján.

Nem várta túl jó előjelekkel a Mol-Pick Szeged elleni derbit a Telekom Veszprém. A bakonyiaknak nemrég lett új edzőjük David Davis személyében, s egy váratlan hétközi vereség is becsúszott Tatabányán.

A Szeged ellenben rég nem látott jó formában van. Azok után, hogy idén májusban 11 év után újra magyar bajnokok lettek, a 2018/2019-es szezonban is remekel a gárda: mind a Bajnokok Ligájában, mind a magyar pontvadászatban százszázalékosak a kék-fehérek.

A mai mérkőzést a hazai Veszprém kezdte jobban, 8 perc után 6-3 állt az eredményjelzőn, s még a félidőben is a hazaiaknál volt az előny. A második játékrész viszont a Szeged dominanciáját hozta, a vendégek a remekül védő Sego vezetésével hat góllal nyerték a második 30 percet, így végül

öt góllal, 32-27-re győzték le az ősi riválist.