Újabb csoda: feljutott a magyar labdarúgó-válogatott

2020.11.18. 22:44

A magyar válogatott 2-0-ra legyőzte Törökországot, ezzel csoportelsőként feljutott a Nemzetek Ligája A divíziójába.

A magyar labdarúgó-válogatott a Puskás Arénában fogadta a Nemzetek Ligája (NL) zárófordulójában Törökország csapatát.

A meccs előtt beindult a matekozás, ugyanis a csoportelsőség volt a mérkőzés tétje. A képlet végtelenül egyszerű volt:

ha több pontot szerzünk, mint a szerbek ellen idegenben pályára lépő oroszok, akkor megnyerjük a csoportot, és feljutunk az A divízióba, vagyis az NL következő kiírásában a kontinens legjobb csapatai ellen léphetünk pályára.

A szerbek teljesítették az ő részüket, ugyanis annak ellenére, hogy több játékosuk is koronavírusos lett, 5-0-ra ütötték ki az oroszokat.

Budapesten pedig Marco Rossi fiai tették oda magukat.

Az 57. percben Günok kapus rossz passzából indított a magyar válogatott támadást. Két passzból Varga Kevin került helyzetbe a törökök tizenhatosán belül, akinek a lövését a vetődő kapus a jobb oldali kapufára tudta tolni, de a kipattanó Sigér Dávid elé került, aki nem hibázott. (1-0)

A 95. percben Varga Kevin megpecsételte a törökök sorsát: egy hatalmas szólót követően 16 méterről lőtte ki a jobb alsót. (2-0)

A csoportgyőzelem nem csak a feljutást jelenti, hiszen a két legjobb olyan csoportgyőztes, amely a jövő novemberben záruló vb-selejtezőkön nem végez az automatikus kijutást jelentő első vagy a pótselejtezőt eredményező második helyen, pótselejtezőt játszhat a 2022-es, katari vb-részvételért.