Tokió 2020: két arany-, két ezüst- és egy bronzérem a magyar termés

Jánosy Károly

2021.08.03. 20:30

Tokiói aranyra ébredtünk kedd hajnalban, a kajakos Kopasz Bálint olimpiai bajnok lett kajak 1000 méteren. S ez még csak a kezdet volt, mert Lőrincz Tamás is aranyérmes lett a kötöttfogású birkózók 77 kg-os súlycsoportjában. S ha egy üzlet beindul: további két ezüst- és egy bronzérem a magyar mérleg.

Tokióban is folytatódtak a szép magyar kajakos hagyományok. A női szakág sikereit megirigyelve Kopasz Bálint vágta ki a rezet 1000 méteren. Sikere annál is inkább értékes, mert legutóbb az 1968-as mexikói játékokon nyert magyar férfi kajakozó ezen a távon ebben a számban, Hesz Mihály révén. Mi több, Kopasz mögött egy másik magyar versenyző, Varga Ádám ért célba, s ezzel ezüstérmes lett. A női kajak kettesek 500 méteres számában a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó pedig harmadik helyen zárt. A másik magyar egység, Csipes Tamara és Medveczky Erika negyedikként ért célba.

Még meg sem emésztettük a kajaksikereket, amikor újabb magyar éremről érkezett hír: a finndingi hajóosztályban versenyző világ- és Európa-bajnok vitorlázó, Berecz Zombor másodikként ért célba a győztes brit Giles Scott mögött. Ez a magyar vitorlássport második ötkarikás érme a Detre testvérek repülőhollandiban megszerzett 1980-as moszkvai harmadik helyezése óta.

Lőrincz Tamás sem adta alább az olimpiai bajnoki címnél. A kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájában a döntőben 2-1-re legyőzte a kirgiz Akzsol Mahmudovot. A 34 éves birkózó ezzel egy ragyogó pályafutás csúcsára ért, hiszen egy világ- és négy Európa-bajnoki cím után a hiányzó ötkarikás aranyérmet is begyűjtötte. Kilenc éve, a londoni játékokon – még 66 kilósként – második lett. Győzelmével nemcsak teljessé tette medálgyűjteményét, hanem a súlycsoport regnáló olimpiai, világ- és Európa-bajnokaként vonulhat vissza.

Minden egyes szőnyegre lépésem előtt a feleségemre és a gyermekeimre gondoltam, akiket a felkészülési időszakban szinte alig láttam a sok edzőtáborozás miatt” – nyilatkozta Lőrincz Tamás, akinek testvére, a 87 kilósok között szereplő Viktor is az aranyéremért küzdhet szerdán.

Ráadásként a magyar női vízilabda-válogatott 14-11-re verte Hollandiát a negyeddöntőben, így a következő körben a fináléba jutásért játszhat.

A magyarok a keddi versenynapot követően négy arany-, négy ezüst- és három bronzéremmel állnak.

A MAGYAR VERSENYZŐK SZERDAI NAPI PROGRAMJA

Atlétika
2.05:
Rivasz-Tóth Norbert (férfi gerelyhajítás) – selejtező
2.51: Krizsán Xénia (női 100 méteres gátfutás) – női hétpróba
3.35: Krizsán Xénia (magasugrás) – női hétpróba
4.16: Szűcs Valdó (férfi 110 méteres gátfutás) – elődöntő (3. futam)

Magyar női válogatott – negyeddöntő
6.15: Norvégia–Magyarország élőben az NSO-n!

Tiszavirág életű előválasztás, Karácsonynak nincs véleménye az őszödi beszédről

A virginiai egyetem oktatója bocsánatot kért a hallgatóktól, amiért fehér, alkotmányellenességgel fenyeget egy esetleges baloldali kormányzás.

Jakab Péter szerint támadás érte az előválasztási rendszert

Igaz ugyan, hogy az összellenzék fél éve készül az előválasztásra, azonban úgy néz ki, mégsem sikerült nekik abszolválni a feladatot. A Jobbik elnöke „nagyon durva technikai támadásról” beszél.

Dobrev, Karácsony: még a sajátjaiknak is csak hazudni képesek a győzelemért

A ma majdnem megindult előválasztást tegnap megelőzte a miniszterelnök-jelölti jelöltek start előtti nagyotmondó versenye, amelynek keretében továbbra is hülyének nézik saját szavazóikat.