Strock újra jól kevergette a kártyákat

888.hu

2016.10.10. 23:11

Helyenként jól játszva, Gyurcsó és Szalai góljaival hozta a kötelezõt a magyar labdarúgó-válogatott Rigában. Harmonikusan játszottunk a szövetségi kapitány szerint. Nyilatkozatok és a játéknap eredményei.

A magyar labdarúgó-válogatott hétfőn 2–0-ra győzött Lettország vendégeként a 2018-as, oroszországi világbajnokság selejtezősorozatában, melyben először gyűjtötte be a három pontot. A szövetségi kapitány négy helyen is változtatott a Svájc elleni pénteki vb-selejtező után.

Az első gólt az ezúttal a kezdőcsapatba jelölt Nikolics passzából Gyurcsó Ádám lőtte, aki a mezőny legjobbja volt, de Bese és Korhut is jól futballozott Rigában.

Gyurcsó Ádám gólja korán, a 10. percben érkezett, míg a 77. percben Szalai Ádám fejesgólja biztosította be a győzelmet, amellyel csoportjában a harmadik helyre jött fel Magyarország.

Szalai két mérkőzésen három gólt szerzett, most a győzelem is összejött a fejese után.

Fontos kiemelni, hogy a védelem sokszor rosszul zárt, a lettek négy ziccert is kihagytak, vagy éppen Gulácsi remekül védett.

A találkozón Gera Zoltán 95. alkalommal öltötte magára a címeres mezt, így már egyedül harmadik az örökrangsorban, míg a csapatkapitány Dzsudzsák Balázs 85. fellépésével utolérte a legendás Puskás Ferencet a hetedik pozícióban. Bernd Storck szövetségi kapitány újoncot is avatott a csereként beállt Vida Máté személyében.
A magyarok legközelebb november 13-án Andorrát fogadják a vb-selejtezősorozatban.

• Európai vb-selejtező, 3. forduló, B csoport:
  • Lettország–Magyarország 0–2 (0–1)
  • gólszerzők: Gyurcsó (10.), Szalai (77.)
  • sárga lap: Ikaunieks (34.), Sabala (72.), Zjuzins (81.), Karasausks (93.), illetve Kádár (14.)

Bernd Storck, szövetségi kapitány a találkozó után az M4 Sportnak így összegzett:

Természetesen fontos volt, hogy a Svájc elleni meccs után megnyerjük ezt a mérkőzést. Nagy nyomás volt rajtunk, örülünk hogy sikerült elviselni és győzni."

"Nehéz volt az este. Megpróbáltunk focizni, domináltunk. Egyik-másik helyzetnél szerencsénk is volt. Gulácsi szerepe többször is felértékelődött. A legfontosabb, hogy magunkhoz tudtuk ragadni a kezdeményezést, a széleken próbáltunk támadni. Most egy kis szünet következik, Andorra ellen nyernünk kell. A téli szünet előtt az is, meg a mostani siker is fontos volt. Megmutattuk, hogy képesek vagyunk harmonikusan futballozni."

Gyurcsó Ádám hatalmas gólt jegyzett, és minden szempontból élt a lehetőséggel, a csapatba kerüléssel, mivel több helyzete és egy kapufája is volt még az összecsapáson:

"Meg kellett küzdenem a helyemért, de a válogatottban mindenkinek meg kell."

"A kifele vezető úton tudtam meg, hogy kezdeni fogok. Nagyon fontos győzelmet arattunk. Jól éreztem magam a pályán. Nem az első válogatott mérkőzésem volt, remélem, nem is az utolsó."

A magyar csoportban a portugálok nagy formában fociztak, Svájc pedig nehezen őrizte meg hibátlan mutatóját.

• A B csoport többi mérkőzésén:
  • Feröer – Portugália 0–6 (A. Silva 12., 22., 37., C. Ronaldo 65., Moutinho 91., Cancelo 93.)
  • Andorra – Svájc 1–2  (Martínez 91., ill. Schär 19. – 11-esből, Mehmedi 77.)

A csoport állása: 1. Svájc 9 pont, 2. Portugália 6, 3. Magyarország 4, 4. Feröer 4, 5. Lettország 3, 6. Andorra 0.

A H csoportban a belgák játékosa Benteke már a 6. másodpercben gólt szerzett Gibraltár ellen, ami új rekord.
  • Észtország–Görögország 0–2 (Toroszidisz 2., Sztafilidisz 61.)
  • Bosznia-Hercegovina–Ciprus 2–0 (Dzeko 70, 80.)
  • Gibraltár–Belgium 0–6 (C. Benteke 1., 43., 56., Witsel 19., D. Mertens 51., E. Hazard 79.)

Az A csoportban:

• Hollandia–Franciaország 0–1 (Pogba 30.)
  • Fehéroroszország–Luxemburg 1–1 (Szavickij 80., ill. Joachim 85.)
  • Svédország–Bulgária 3–0 (Toivonen 39., Hiljemark 45., Lindelöf 58.)

Érdeklődés hiányában elmarad a mai momentumos tüntetés

Helyette inkább tartottak egy kis rögtönzött sajtótájékoztatót. Hiába, régen volt már 2017, már nem menő a fővárosi fiataloknak a lilákhoz csatlakozni.

Nem egy ukránt, hanem egy oroszt választottak meg a nemzetközi sakkszervezet élére

Arkagyij Dvorkovics orosz sakkmestert egy személyben hibáztatja az ukrán ellenfele „Oroszország háborús gépezetének felépítéséért”.

Zelenszkij felelősségre fogja vonni mindazokat, akik segítik a megszállókat

Kijev és szövetségesei nem fognak béketárgyalásokba bocsátkozni, ha Moszkva népszavazásokat tart Ukrajna elfoglalt térségeiben az Oroszországhoz való csatlakozásról – jelentette ki vasárnap az ukrán elnök.

Orbán Viktor: „Akik ilyet állítanak, egész egyszerűen idióták”

Ha Szentpéteri Nagy Richárd politológus és Bánó András, a harminc évvel ezelőtti rossz emlékű „Egyenleg-ügy” főszereplője valamilyen módon Orbán Viktorról beszélget a nyilvánosság előtt, abban biztosak lehetünk, hogy a magyar miniszterelnök abból jól nem jön ki.

Templom? Katonaság? Drag Queent mindenhova!

Azt gondolná az ember, hogy van egy határ, amit már nem lépnek át, de minden alkalommal bizonyítják, hogy nincs ilyen.

Átverte a fogyasztókat a Ryanair, 300 millió forintra meg is büntették a légitársaságot

A kormány pedig előre közölte, hogy nem lehet áthárítani az extraprofit-adót az utasokra. A Ryanair a tettéért most drágán megfizet.

Kína folytatja hadgyakorlatait Tajvan körül

A kínai hadsereg bejelentette hétfőn, hogy tovább folytatja a Tajvan körül múlt héten megkezdett hadgyakorlatait, amelyeknek az eredeti tervek alapján helyi idő szerint vasárnap délben kellett volna befejeződniük.