Portugália Európa tetején!!! - Ronaldóék legyõzték a házigazda franciákat a fináléban

PORTUGÁLIA–FRANCIAORSZÁG 1-0 (0-0, 0-0))

Gólszerzők: Eder (109.p)

Vége!!!!

Portugália lett 2016-ban az Európa-bajnok!

A luzitánok elképesztően okos játékkal verték a lényegesen esélyesebb franciákat! Fernando Santos még a nyögvenyelős csoportmeccsek alatt nyilatkozta, hogy csak július 11-én megy haza az Eb-ről, és otthon ünnepelni fogják! Igaza lett!

...És ezzel a válogatottal mi 3-3-at játszottunk! Az Eb egyik legjobb összecsapásán! Ez nagy szó. Az már nem hangzik olyan jól, hogy az Európa-bajnokkal vagyunk egy vb-selejtező csoportban.

120+2.perc

Martial került helyzetbe, de blokkolják lövését 10 méterről

Még 2 perc ráadás

Letelt a 120 perc...

Említettem, hogy mindkét szövetségi kapitány nagy ravasz. A jelek szerint a portugál a ravaszabb. Az egész mérkőzésen altatták a franciákat.

Raphaelt kell levinni a pályáról. Meghúzódhatott.

115.perc: francia sárga

Pogba kapta lerántásért.

Hihetetlenül türelmes a portugál válogatott. Szinte végig védekezte a meccset, az elmúlt pár percben előrejött, lőtt egy kapufát, majd egy gólt. Nagy bajban Franciaország! Kénytelen mindent egy lapra feltéve támadni, kockáztatva, hogy a gyors portugál támadók meglódulhatnak.

110.perc: francia csere

Sissoko helyett Martial

109.perc Góóóóóóól

Eder vezette a labdát keresztbe a baloldalról, majd 24 méterről  kilőtte a jobb alsót!

107.perc: francia sárga

Koscielny kapta kezezésért, amit 18 méterre a kaputól követett el. A szabadrúgást Raphael Guerreiro a felsőlécre lőtte!

106.perc

Kezdetét vette az utolsó 15 perc.

Vége a hosszabbítás első félidejének! A portugálok ráijesztettek a franciákra, akik nagyon támadnak, de kaptak egy jelzést, hogy nem tehetik fejetlenül.

Nem nyugodhatnak meg a franciák.

104.perc

Quaresma szögletét Eder fejeli kapura közelről, most Lloris véd hatalmasat.

A franciák rendületlenül támadnak. Nagyon nem akarják a büntetőket. Érzik, hogy jobbak.

98. perc: portugál sárga

W. Carvalho rúgta fel Comant.

97.perc: francia sárga

Matuidi kapta, Edert terítette le.

96.perc: portugál sárga:

Raphael kapta.

95.perc

Quaresma beívelését Pepe fejeli centikkel a kapu mellé, de az asszisztens jelez, hogy les.

Kézilabda jelleggel indul a ráadás. A portugálok falat képeznek, a franciák körbeadogatják, és keresik a rést.

91.perc

Elkezdődött a hosszabbítás.

Vége a rendes játékidőnek! Jön a hosszabbítás. Ebben a portugáloknak lehet rutinja. A franciáknak az első ilyen összecsapás. A meccs képe alapján közelebb állt a győzelemhez Franciaország, nem csak Gignac kapufája miatt. Nehéz meccs mindkét csapat számára. Az biztos, hogy a portugálok nem fognak kinyílni a folytatásban. Kérdés, hogy fogja hozni a hosszabbítást a gall legénység?

90+2. perc

Gignac fordul le védőjéről 5 méterre a kaputól, de a kapufát trafálja el. Meccslabda volt.

3 perc ráadás

Láthatóan a franciák szeretnék megnyerni a meccset még a rendes játékidőben, de az nagyon fogy. 4 perc van hátra.

84.perc

Sissoko lő 25-ről. A hatalmas bombát Patricio oldalra üti. Nagy lövés, nagy védés.

81.perc: francia sárga

Umtiti kapta. A beálló Eder ellen szabálytalankodott.

80.perc

Nani beadása lecsúszik, de kapura megy. Llorisnak nagyott kellett nyújtóznia, hogy ne menjen be. A kiütött labdát Quaresma kapura ollózta, de Lloris addigra feltápászkodott.

78.perc: csere mindkét oldalon

Giroud helyett Gignac a franciáknál, illetve R. Sanches helyett Eder a portugáloknál, ami váratlan. Szűrő helyére egy csatár.

75.perc

Coman verekedte be magát a büntetőterületen belülre, ahol Giroud elé passzolt, aki kicsit kisodródott helyzetből tüzelt, Patricio nagyot védett.

Az utóbbi percekben erősödik a francia nyomás, amelyet nehéz lesz kibírni...

67.perc: portugál csere

Silva helyett Moutinho

66.perc

Óriási francia helyzet. Coman baloldali beadása pontosan érkezett Griezmann elé, aki 5 méterről fölé fejelt.

62.perc: portugál sárga

J. Mário rúgta fel hátulról Giroud-t.

58.perc: francia csere

Payet le, Coman be... még ebben a percben Griezmann kapott egy jó kiugratást a baloldalon, de éles szögből leadott lövését Patricio könnyedén védte.

Leginkább a pálya közepén zajlik a játék. Még mindig többet a labda a franciáknál, de Portugália és szépen tartja olykor a labdát. Nagyon óvatos mindkét csapat. Az első félidő pörgősebb volt. 56. perc.

54.perc

Egy kifejelt labdát Pogba lő vissza 24 méterről, magasan fölé.

Mintha kicsit nyíltabban kezdenék ezt a félidőt a portugálok.

46.perc

Elkezdődött a második játékrész. Nem volt csere egyik oldalon sem a szünetben.

Vége a félidőnek!... Nem túl nagy iramú a mérkőzés, de sok szép technikai megoldást láthatunk mindkét csapattól. Franciaország veszélyesebb, de eddig a portugál védelem nagyon jól zár. Nagy szerencséjük, hogy Pepe felépült a döntőre, mert a szélről érkező beíveléseknél ő az úr, de Fonte is nagyon jó párja a védelem közepén. Ronaldo kiválását jól vészelte át a válogatott, szórványos támadásaik talán még gördülékenyebbek voltak, mint korábban. Ettől függetlenül a gólt inkább a franciák támadásaiban lehet érezni. Ha így folytatódik, bőven benne van a pakliban a hosszabbítás.

45+2.perc

J. Mário iramodott meg a baloldalon, beadása élesen érkezett a kapu elé, Naninak egy picit magasan, de így is veszélyes volt, mert alig kerülte el a kaput.

2 perc ráadás... Kassai mutatta fel a táblát.

Quaresmát is ápolni kell. A franciák nem kímélik a portugálokat.

Portugália nagyon fegyelmezetten védekezik. Ronaldo kiválásával, Nani maradt az egyetlen csatár, Quaresmával megerősödött a középpályán, aki a támadásokat is kiválóan tudja támogatni.

39.perc

Giroud kerül helyzetbe a kaputól 10 méterre, de két védő is zavarja, így nem tud rendesen fejelni.

38.perc

Formás portugál támadás végén Raphael lő, de a blokkról szögletre pattan a labda. A szögletet Fonte fejelte fölé.

34.perc

Payet passzol Sissoko elé a büntetőterületen belülre, 154 méterről lő, Patricio nagyot véd. Sissoko nagyon agilis.

Egyre erőteljesebben nyomnak a franciák.

27. perc

Cédric jobboldali beívelését J. Mário nagyon gyengén fejeli kapura... inkább felé.

25. perc: portugál csere

Ronaldo helyét Quaresma veszi át. Ez óriási veszteség a luzitánoknak.

Ronaldo megint a földön. Nem bírja. Jön a hordágy és jó eséllyel a csere. Sír! És viszik le. Eddig tartott neki a döntő.

22.perc

Sissoko vezette kb. 40 métert a labdát, majd 18-ról lőtt egy sistergőset, de Patricio szögletre tolta a jobb felsőbe tartó löketet.

Ronaldo visszatért a pályára. 21. perc.

Támogatják lefelé, teljesen ki van borulva. A pályán 10 portugál van jelen. Ronaldót próbálják összedrótozni.

Nagyon úgy néz ki, hogy Ronaldo nem tudja folytatni a játékot. Quaresma már elment melegíteni. 18. perc.

Többet a labda a franciáknál és veszélyesebben is játszanak eddig. Portugália nagyon óvatos.

10.perc

Pepe elcsúszott, Payet szerezte meg tőle a labdát, amelyet azonnal a 11-es pont felé ível, ahonnan Griezmann fejel szépen, de Patricio szögletre üti a veszélyes fejest.

Ronaldót ápolni kell, láthatóan nagyon fáj neki. Payettel ütközött.

7.perc

Griezmann szerez meg egy lecsorgó labdát 8 méterre a kaputól, kisodródva, de lövése gyatrára sikerül.

6.perc

A 16-os vonala előtt Sissokohoz kerül a labda, rögtön rádől, de így is az égbe lő.

4.perc

Cédric ad egy 40 méteres labdát Naninak, aki mellel átveszi, majd 17 méterről lő, de a kapu fölé.

1.perc

Elkezdődött a mérkőzés. A portugálok tiszta pirosban, a franciák kékben.

Himnuszok! Hallhatóan rengeteg portugál van a stadionban. Reng a portugál himnusz.

Véget ért a David Guetta által levezényelt 8 perces show, jönnek a csapatok a pályára.

Megkezdődött az Európa-bajnokság záróünnepsége a döntő összecsapást megelőzően.

Üdvözlöm olvasóinkat!

Ma este a Portugália-Franciaország mérkőzés, a döntő lefújása után véget ér a pontosan 1 hónapja tartó franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság!

Kettő, teljesen más utat bejáró válogatott találkozik egymással a fináléban. Portugália az elődöntőig nem is nyert mérkőzést, most mégis az egyik résztvevője a kontinensviadalnak.

Mi magyarok jól tudhatjuk, hogy teljesítettek a luzitánok a csoport mérkőzések folyamán, hiszen egy kvartettben szerepeltek nemzeti csapatunkkal. Izlanddal, Ausztriával és velünk is döntetlent játszottak. Ellenünk többször is volt olyan fázisa az összecsapásnak, amikor kiesésre álltak. A 3-3-as végeredmény végül elég volt a 16 közé jutáshoz.

A nyolcaddöntőben Horvátország ellen Quaresma hosszabbítás hajrájában szerzett góllal jutottak tovább. A 8 között Lengyelországgal a büntetők döntöttek Fernando Santos csapatának javára. Az elődöntőben szerezték meg az első győzelmet 90 perc alatt, az áldozat Wales volt. Más szemmel nézve azt is lehet mondani, hogy Portugália veretlenül jutott a döntőbe.

Ugyanez elmondható a franciákról is, akik a csoportmeccsek folyamán megverték Romániát és Albániát, Svájccal ikszeltek. Csoportelsőként jutottak a 16 közé, ahol Írországot verték 2-1-re. Következett a torna egyik meglepetés csapata, Izland, amely a negyeddöntőre elfogyott és nagyon kikapott a házigazdáktól.

Előrehozott döntőként harangozták be a német-francia meccset, amelyen a gallok óriási taktikai győzelmet arattak Joachim Löw csapata ellen. Nem túlzás azt állítani, hogy könnyedén masíroztak be a fináléba, amelynek minden szakértő szerint az esélyesei.

Nem alaptalanul. Ettől függetlenül kár lenne leírni a portugálokat. Fernando Santos legalább akkora ravasz róka, mint a franciák kapitánya, Didier Deschamps. Várhatóan hatalmas taktikai csata várható a fináléban.

Ha a nemzeti szimbólumokat nézzük, akkor igazi kakasviadal várható a Saint-Denisben, hiszen mindkét ország nemzeti állatának számít a kakas. A franciáknál a férfiasság, a harciasság és az erő szimbóluma, a portugáloknál az igazságosságé. Nézzük, melyik fog a végén diadalmasan kukorékolni...