Óriási: Euroliga-döntõben a Sopron!

Bertha László

2018.04.20. 21:52

A soproni csapat a hazai pályán rendezett final fouron harcolta ki a döntõbe jutást!

A Sopron Basket nagy küzdelemben hazai pályán 68-65-re nyert a török Yakin Dogu Üniversitesi csapata ellen a női kosárlabda Euroliga négyes döntőjének első napján, pénteken, így vasárnap az aranyéremért mérkőzhet az orosz Jekatyerinburggal.

A magyar bajnok 2-7-tel kezdett az újonc isztambuliak ellen, ám egy 11-0-s rohammal fordított, és a második negyedben már 13 ponttal elhúzott. A csaknem telt ház által hajtott hazaiaknál a spanyol Angela Salvadores és a csapatkapitány, Fegyverneky Zsófia vitte a prímet, de az előny a nagyszünetre tíz pontra olvadt (40-30).

A harmadik negyed után is tíz pont volt a különbség, de aztán váratlanul megtorpant a Sopron, és a hajrában átvették a vezetést a törökök. A mérkőzést Jelena Milovanovic triplája döntötte el 1.2 másodperccel a vége előtt.

Magyar csapat először jutott be az Euroliga döntőjébe.