Növelte elõnyét a Vasas, kikapott a Fradi

2016.10.15. 20:04

Az NB I 12. fordulójának eredményei.

A forduló legnagyobb meglepetése a Diósgyőr - Videoton meccsen született, a sereghajtó 2-0-ra verte a Vidit, két hajrában szerzett góllal.

Szintén 2-0 lett a Haladás - Ferencváros, a Fradiból Nalepát és Dilavert is kiállította a játékvezető 1-0-nál.

Két 1-1-es döntetlen is született, a Honvéd és az Újpest, valamint a Paks és a Debrecen sem bírtak egymással.

Az újoncok csatáját a Mezőkövesd nyerte Gyirmóton, 1-0-ra.

A forduló legjobb félideje a Vasas - MTK meccs első játékrésze volt, öt gól született bő félóra alatt, kétszer vezetett az MTK, de végül a listavezető nyert 3-2-re. A Vasas az utolsó perceket emberhátrányban játszotta le.

12 forduló után továbbra is a Vasas vezeti a tabellát, az angyalföldieket 4 pont lemaradással követi a Haladás, harmadik a Videoton 20 ponttal, egy ponttal a Hali mögött.

A Fradi lecsúszott a dobogóról, 4., őket az egymással döntetlenező Honvéd és Újpest követi.

A Paks és a Diósgyőr állnak kiesésre továbbra is a miskolci csapat az utolsó, de győzelmével felzárkózott a mezőnyre.