Nemes bosszút állt a Fradi a 30 évvel ezelőtti vereségért

Jánosy Károly

2022.07.27. 22:47

Sima, 4:1-es győzelmet aratott Pozsonyban a magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája selejtezőben. A nagy érdeklődéssel várt mérkőzés ezúttal a legkényesebb ferencvárosi ízlést is kielégítette, hiszen az FTC 30 évvel a sajnálatos pozsonyi események után revánsot vett az akkori megaláztatásért.

A Slovan Bratislava – a lelátóról hallgatva végtelen hosszúságúnak tűnő – indulójával vezették be a pozsonyi vendéglátók a Ferencváros elleni Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóját. A hazai szurkolók dalárdája mintegy hússzoros túlerőben volt az alig több, mint ezer tagú fradista különítmény mellett. Ráadásul, a Budapestről érkező drukkerek az egyébként a Groupama Arénához igencsak hasonlatos Téglamezei stadion kissé sötét emeleti traktusában kaptak helyet. Azért így is hallatták a hangjukat, derekasan fütyültek és szidták az ellent, amikor az aréna üléseire kihelyezett világoskék, fehér táblácskákat – a Slovan klubszíneit – magasba emelte a szlovák publikum. Igaz, a hazaiak sem maradtak adósak, ők sem kímélték a vendégek érzékenységét.

MTI/TASR/Martin Baumann

A hangulat ilyetén módon való felcsigázásával indult a mérkőzés, amelyet kőkeményen kezdett a Fradi. Civic, Botka majd Laidouni megmozdulását fújta le az olasz játékvezető. Utóbbi egy sárga lapot is kiérdemelt, de a zöld-fehér futballisták ezzel is jelezték, hogy nagyon komoly csatára készülnek. Jobbak is voltak a pozsonyiaknál. Nem kicsivel. Sokat látott kollégám jó tíz perc után meg is jegyezte, még az első húsz percben gólt szerez a Ferencváros. S lőn, mert a 19. percben De Marco és a szlovák kapus egymásra várt, amikor Boli a bal alsó sarokba lőtt, 0:1. Tíz perccel később pedig újra elhallgattatta egy időre a Fradi a Slovan szurkolókat, amikor Zachariassen a jobb felső sarokba csúsztatott fejjel, 0:2.

Jobban, persze, hogy jobban játszott a Ferencváros, ám a biztos vezetés tudatában néha hajmeresztő dolgokat művelt. Mintha megelégedett volna a cseppet sem biztonságos kétgólos vezetéssel. Meg is lett a böjtje, szépített a szlovák bajnokcsapat, 1:2.

A gól felébresztette Botkáékat, pedig a Slovan már-már azt hitte, hogy a hosszabbításban majd csak begyötri a labdát valahogy Dibusz hálójába. Erről azonban hallani sem akartak a Fradi futballistái. Előbb Traoré (90.), majd Laidouni (90+5.) távoli lövésével 1:4-re nyert a magyar bajnokcsapat, s ezzel a BL-selejtező 3. körébe jutott, ahol az azeri Qarabag vár rá.

Ez volt az igazi, nemes bosszú a 30 évvel ezelőtti pozsonyi 4:1-es vereségért!

MTI/AP/TASR/Martin Baumann

Szabályozott marad a fakitermelés, balhézik a Jobbik és Jakab

És még Macronon is jó sokan felháborodtak...

Milák Kristóf aranyérmes 100 méter pillangón

Milák Kristóf címét megvédve aranyérmet nyert 100 méter pillangón vasárnap a római úszó Európa-bajnokságon.