Nagy meccsen negyedik lett a magyar női pólóválogatott

2019.07.26. 11:00

Szoros meccsen, izgalmas hajrá után sajnos nem szerzett érmet a magyar női vízilabda-válogatott.

Nagyon rosszul kezdett a magyar női vízilabda-válogatott a koreai vizes vébé bronzmeccsén. Az ausztrálok hamar háromgólos előnyre tettek szert, ám a negyed végére 3–3 lett az állás, sőt, a második negyedben fordított is a magyar csapat. Onnantól fej fej mellett haladtak a csapatok, ám sajnos a harmadik negyed végén egy góllal az ausztrálok vezettek.

Az utolsó negyedben ezt az előnyt növelni is tudták, öt perccel a vége előtt 10–7-re vezetett Ausztrália.

Fotó: MTI

A hajrában ismét izgalmassá vált a meccs, a magyar csapat feljött 10–9-re az utolsó kettő és fél percre, sőt, egy megúszás után centiken múlt csak az egyenlítés. Fél perccel a vége előtt óriási helyzetbe került a magyar válogatott, de megint centiken múlt, hogy kimaradt a helyzet.

Maradt a 10–9, ezzel az ausztráloké a bronzérem, a magyar válogatott negyedik lett.

A döntőben az USA és Spanyolország játszik egymással.