MILÁK KRISTÓF VILÁGCSÚCCSAL VILÁGBAJNOK!

888.hu

2022.06.21. 19:12

Milák Kristóf címét megvédve világcsúccsal aranyérmet nyert a 200 méteres pillangóúszást kedden a budapesti vizes világbajnokságon.

A 22 éves magyar versenyző, a szám olimpiai bajnoka, világcsúcstartója és Európa-bajnoka 2019-es kvangdzsui rekordját (1:50.73) megjavítva, 1:50.34 perces idővel csapott célba. A szám másik magyarja, Kenderesi Tamás 1:55.20-szal a hatodik lett.

A hazai rendezésű viadalon a magyar küldöttség első dobogós helyezését szállító Milák Kristóf a magyar úszósport történetének 33. nagymedencés világbajnoki aranyát szerezte.

Közben a magyar miniszterelnök is gratulált a bajnoknak.