Kozák Danuta történelmet írt

2016.08.18. 15:43

Kozák Danuta sporttörténelmet írt! A magyar kajakozó hölgy női kajak egyesben megvédte olimpiai bajnoki címét. A döntőben végig magabiztosan versenyzett, az utolsó 250 méteren az ellenfeleinek már esélyük sem volt, hogy megfosszák a magyar lányt az aranytól!

Kozák a magyar delegáció hetedik aranyérmét szerezte meg Rióban, így négyszeres olimpiai bajnok lett, ami példátlan a sportág történetében.

Még azt is kiérdemelte, hogy ezentúl az ő nevéhez kapcsolódik az olimpia történetének 500. magyar érme.

Igaz nem a magyar lányé volt a legjobb rajt, az első 100 méterben többen is előtte voltak. 250-hez közelítve Danuta egyre közelebb került a vezető fehérorosz Litvincsukhoz, mire az ellenőrző ponthoz értek, a gép már őt hozta ki elsőnek.

Az ember még fel sem ocsúdott örömében, a nagy szurkolás közepette, amikor arra lett figyelmes, hogy Kozák robbant, a többiek pedig képtelenek voltak tartani vele a lépést. Méterről méterre távolodott tőle a teljes mezőny, Danuta a végén még ki is engedhetett. Így is közel 2 másodperccel verte a második helyezett dán Emma Jörgensent.