Jégkorong: egy harmadig jók vagyunk, de az amerikaiaktól is kikaptunk

2016.05.13. 19:28

Ötödik mérkőzésén is kikapott a magyar jégkorong-válogatott az A-csoportos Világbajnokság.

Jégkorongozóink az első harmadban fantasztikusan tartották magukat a lényegesen esélyesebb amerikai válogatott ellen. Az első 20 perc derekán egy kettős emberhátrányt is sikerült kivédekezni.

A második harmad is jól kezdődött, egyszer a kapuvasat is sikerült eltalálni, de nem sokáig bizakodhattunk. 5 perc telt el ebből a szakaszból, amikor 18 másodperc alatt - ha nem is a semmiből - 2 gólt kaptunk, ezzel el is dőlt a mérkőzés.

Beszédes statisztikai mutató, hogy két harmad alatt mindössze 4-szer találtuk el az ellenfél kapuját, ami nagyon kevés.

A végén Sofronnak sikerült szépítenie, de ez csak arra volt elég, hogy ne gól nélkül zárjuk az összecsapást. A végeredmény 5-1 lett, ami a meccs egészét nézve hízelgőnek mondható.

Válogatottunk holnap Fehéroroszország ellen javíthat.

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG,
B-CSOPORT
(Szentpétervár)

EGYESÜLT ÁLLAMOK–MAGYARORSZÁG 5–1 (0–0, 3–0, 2–1)

Gólok: 24:37 Foligno (Wideman, Hanifin, 1–0), 24:55 Hinostroza (Fasching, 2–0), 34:12 Larkin (McCabe, Murphy, 3–0), 52.07 Foligno (4–0), 55:20 Murphy (Foligno,5–0), 57:59 Sofron (Bartalis, Sarauer, 5–1)