Horvátország a világbajnokság döntõjében!!!

Horváth József György

2018.07.11. 22:38

Elképesztõen hajtós és izgalmas meccsen gyõzött a horvát válogatott Anglia ellen. Mindkét csapat gyönyörûen játszott, mindketten megérdemelték volna a döntõbe jutást. Történelmi pillanat ez a horvátoknak. Elõször játszhatnak döntõt világbajnokságon.

Talán a horvát-angol elődöntő volt a vb legizgalmasabb és legmozgalmasabb mérkőzése. Csak úgy kapkodtuk a fejünket. Persze a döntőt nem láthatjuk előre, reméljük az is hasonló izgalmakat tartogat majd.

A horvát-angol elődöntő mérkőzés keményen kezdődött, Anglia az első percekben egy szabadrúgásból szerezte meg a vezetést.

A horvátok 110%-on pörögve hajtottak, de végül csak a 68. percben sikerült az angol hálóba találniuk.

90 perc alatt nem dőlt el, jött a hosszabbítás, amelynek második félidejében egy akcióból szerzett góllal jutott vezetéshez Horvátország.

A  végeredmény 2–1 Horvátország javára. A gólszerzők: Trippier (5), Perisic (68) és Mandzukic (109).

A horvátok a franciákkal néznek szembe vasárnap 17:00-tól a világbajnokság döntőjében.