Fucsovics: Nem panaszkodom, jól ment a játék

888 - MTI

2021.03.07. 12:55

Fucsovics Márton szintet szeretne lépni az 1,12 millió euró (403,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztorna megnyerésével.

A világranglista 59. helyezettje – aki 15 órakor vív döntőt Hollandiában – az MTI-nek adott nyilatkozatában először a szombati elődöntőt elevenítette fel, amelyet 6:4, 6:1-re nyert meg a papíron esélyesebb horvát Borna Coric ellen.

A korábbi három mérkőzésünkön kikaptam tőle, de nem mondanám őt mumusomnak. Máskor is adódott már lehetőség, hogy legyőzzem, de akkor nem sikerült, most igen. Azt hiszem, hogy a játék minden elemében jobb voltam, nagyon jó taktikával léptem pályára, amit sikerült megvalósítanom”

- mondta a magyar Davis Kupa-válogatott vezére, aki remek formában játszik az Ahoy Arenában.

Nem panaszkodom, jól ment a játék. Coric kereste rajtam a fogást, de nem engedtem, hogy megtalálja. Jobb voltam, sok labdát ütöttem középre, és igyekeztem nem hibázni”

- elemezte az 1 óra 25 perces meccset.

Élete első ATP 500-as kategóriájú fináléjában a negyedik kiemelt orosz Andrej Rubljov vár rá, akivel 2/1-re áll a mérlege: a 2016-os barcelonai torna selejtezőjében és 2017-ben a budapesti Davis Kupa-párharc során ő győzött, tavaly a Roland Garros nyolcaddöntőjében viszont a moszkvai teniszező bizonyult jobbnak.

Tudom, hogy Rubljov mostanában fantasztikusan játszik, ma 18 óra körül majd megmondom, hogy milyen a formája. Nagyon jó játékos, de úgy érzem, hogy megérkeztem a folyóhoz, és már át szeretnék kelni rajta...”

- mondta Fucsovics, aki döntőbe kerülésével máris 13 helyet javítva a 46. az élő világranglistán, diadalával pedig a 37. helyre ugorhat.

A világranglistán 8. Rubljov sorozatban 19 győztes meccsnél tart ATP 500-as tornákon. Ilyen kategóriájú viadalon legutóbb tavaly februárban, a dubaji negyeddöntőben kapott ki, azóta Hamburgban, Szentpéterváron és Bécsben is diadalmaskodott. Ez 2009 óta a harmadik leghosszabb sikerszéria a 28 győzelmet számláló Roger Federer és a 21-ig jutott Andy Murray mögött, holtversenyben Rafael Nadallal és a 19-ig kétszer is eljutott Federerrel.

A nyíregyházi teniszező future-, challenger- és ATP-tornákon összesen a 15. döntőjére készülhet, future-viadalokon 0 győzelem/3 vereség, challengereken 4/5 a mérlege, ATP 250-es tornát egyet nyert meg (Genf 2018), egy döntőt pedig elveszített (Szófia 2019), azaz eddigi 14 döntője után ötször emelhette fel a trófeát. Rotterdamban egyhuzamban hat sikernél tart, 12/1-es szettaránnyal. A hollandiai viadal történetében ő a második játékos, aki a selejtezőből indulva jutott be a döntőbe, legutóbb 2001-ben a francia Nicolas Escude volt képes erre, aki akkor le is győzte Roger Federert.