Fucsovics megnyerte a genfi tenisztornát

Bertha László

2018.05.26. 17:02

Fucsovics Márton megszerezte pályafutása elsõ ATP-trófeáját az 501 ezer euró (159 millió forint) összdíjazású genfi salakpályás férfi tenisztornán.

A magyar teniszező a szombati döntőben 6:2, 6:2-re győzte le a német Peter Gojowczykot.

A világranglistán 60. helyen álló Fucsovics kétszer is elvette riválisa adogatását, és 4:0-ra elhúzott, majd második játszmalabdáját értékesítve 33 perc elteltével szettelőnybe került. A folytatásban a 26 éves Fucsovics 2:2-nél brékelte Gojowczykot, aztán 4:2 után ismét, majd magabiztosan kiszerválta a mérkőzést, amely 1 óra 7 percig tartott.

Gratulálok Peternek, akinek remek idénye van, és köszönet illeti az edzőmet, édesapámat és a menedzseremet is. Tavaly Bázelben vívtam életem első ATP-negyeddöntőjét, úgyhogy Svájc igazán különleges hely nekem. Az elmúlt két év nagyon nehéz volt, de remélem, sok sikeres szezon áll még előttem"

– nyilatkozta a győzelmet követően a magyar teniszező.

Fucsovics Márton révén 36 év után nyert magyar teniszező újra ATP-tornát, előzőleg Taróczy Balázs ünnepelhetett 1982-ben a hollandiai Hilversumban.