Bemutatták a Hosszú Katinka életéről és pályafutásáról szóló filmet
2022.05.09. 19:00
„Kicsit furcsa volt magamat ennyi időn keresztül látni, de ebben a filmben minden benne van, amit szerettem volna.”
– fogalmazott a vetítést követően Hosszú Katinka. A filmben az egyik leghangsúlyosabb szerepet az az időszak kapta, amikor a világklasszis úszó „Katinkából Iron Ladyvé” változott, miután a 2012-es londoni olimpiát követően megkezdte a közös munkát későbbi, ma már ex-férjével és edzőjével, Shane Tusuppal. A film bemutatja, hogy kettejük kapcsolatának sikere mekkora áldozattal járt Hosszú Katinka részéről, aki ebben az időszakban – a 2017-es budapesti világbajnoksággal bezárólag – toronymagasan a világ legsikeresebb női úszója volt.
„Feláldoztam magam ezekért az eredményekért.” – hangzik el a filmben a 33 éves Hosszú Katinkától, hozzátéve, hogy új párjával, Gelencsér Mátéval megtalálta az igazi boldogságot, és családalapításra készülnek.
„Nem nő vagyok, hanem sportoló.” – ezt ugyancsak a filmben hallani Hosszútól, leírva ezzel kapcsolatukat Tusuppal. Hosszú a vetítést követő pódiumbeszélgetésen elmondta, utólag úgy érzi, így is megérte, hiszen az elért eredmények ott vannak a mérlegen. Shane Tusup a filmben csak archív felvételeken jelenik meg, ezzel kapcsolatban Hosszú megjegyezte, korábbi párját többször is felkérték a szereplésre, ő azonban elutasította ennek lehetőségét.
„Ha van olyan szülő, aki nem szeretné, hogy a gyereke élsportoló legyen, az elviszi a filmre, de az is, aki azt szeretné, hogy az legyen. Ez a film az érem mindkét oldalát megmutatja.” – tette hozzá Hosszú Katinka.
A filmben – azonkívül, hogy legnagyobb győzelmeit eredeti felvételeken csodálhatják meg újra a nézők – Hosszú családja és barátai mellett korábbi edzői, Pass Ferenc, Dave Salo és Petrov Árpád is megszólalnak, pályatársai közül pedig a Verrasztó testvérek, Dávid és Evelyn mondja el benyomásait. A helyszínek között szerepel Hosszú szülővárosa, Baja, az egyetemi éveknek otthont adó Los Angeles, valamint a magyar főváros is.
Káel Csaba filmügyi kormánybiztos úgy fogalmazott: „vannak igazi szuperhőseink, akiket szeretnénk minél több emberrel megismertetni”.
Hangsúlyozta, ilyen Hosszú Katinka is, akit sportolóként és emberként mutat be az alkotás. A film – amelyet Pálinkás Norbert rendezett – csütörtöktől látható a magyar mozikban.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Zelenszkij szerint eltörték az orosz hadsereg gerincét
Az ukrán elnök szerint a kulcsfontosságú kikötőváros, Mariupol eleste ellenére az ukrán hadsereg komoly károkat okozott az orosz haderőnek.
Orosz kézen Mariupol, kitiltották Bident, Szerbiában tárgyalt Orbán Viktor
Hosszú harc után orosz kézre került Mariupol. Kitiltották Oroszországból Bident, Blinkent és közel ezer más amerikait.
Az oroszok kitiltották Bident és közel ezer másik amerikait
Beutazási tilalmat rendelt el szombaton Oroszország 963 amerikai állampolgár, köztük Joe Biden elnök és Antony Blinken külügyminiszter ellen, és bővítette a kanadai tilalmi listát is – közölte szombaton az orosz külügyminisztérium, hozzátéve, hogy a jövőben is viszonozza az „ellenséges amerikai lépéseket”
Orbán Viktor: Mi a béke és az észszerűség pártján állunk!
A miniszterelnök az Újvidéken Nemzetközi Mezőgazdasági Vásáron beszélt az észszerű gazdálkodás fontosságáról.