Beleszálltak az olaszok Kassaiba

2017.03.17. 10:45

A magyar játékvezetõ három ítéletét is számonkérik az olaszok a tegnapi Európa-liga-meccs után

Csütörtökön a Róma 2–1-re ugyan legyőzte a Lyon együttesét hazai pályán az Európa-ligában, de az odavágón 4–2-re kikaptak az olaszok, így nem jutottak be a legjobb nyolc közé. A meccset Kassai Viktor vezette, nem mondható, hogy közmegelégedés övezné munkáját.

Az olasz sajtó egyfelől a Róma gyatra helyzetkihasználását okolja a kiesésért, másfelől Kassait – írja a csakfoci.hu.

A két legvitatottabb szituáció a két elmaradt büntető volt.

Az egyik elég egyértelműnek tűnik, a 20. percben Tousart kezére pattant a labda a 16-oson belül, ez tisztán látszik. Kassai nem ítélt tizenegyest, ahogy a második félidő elején sem, ekkor Diakhaby és Salah között volt kontakt, a Róma játékosa elesett. Ez már sokkal véleményesebb helyzet volt.

Szintén nagy hibának tűnik, hogy Kassai a 74. percben nem adott meg egy érvényes gólt a hazaiaknak, les miatt. Ennél az esetnél inkább a partjelző vétett, mindenesetre az olaszok nem alaptalanul elégedetlenek a magyar játékvezetővel kapcsolatban.

Az Európa-liga csütörtöki eredményei:

• Besiktas - Olympiakos 4–1 (összesítésben 5–2)
  • Genk - Gent 1–1 (összesítésben 6–3)
  • Krasznodar - Celta Vigo 0–2 (összesítésben 1–4)
  • Ajax - FC Köbenhavn 2–0 (összesítésben 3–2)
  • Anderlecht - APOEL 1–0 (összesítésben 2–0)
  • AS Róma - Lyon 2–1 (összesítésben 4–5)
  • Manchester United - FK Rosztov 1–0 (összesítésben 2–1)
  • Mönchengladbach - Schalke 04 2–2 (összesítésben 3–3, több idegenben lőtt góllal jutott tovább a Schalke)