Az év eddig legjobb játékával sokat segített a Fradinak az Újpest

2018.12.08. 21:22

Az Újpest egy jó színvonalú, de bizonyos szempontból szürreális meccsen verte meg a MOL Vidit.

Az NB I. 17. fordulójának rangadója egyértelműen az esti Újpest–Mol Vidi volt. A 17 órás meccsek eredményeit az alábbi posztban olvashatjátok!

Este az Újpest az idei szezon legjobb játékával rukkolt elő, ez különösen az első félidőre volt igaz. A 26. percben Novothny csapott le Fiola rövid hazaadására, ezzel szerzett vezetést az Újpest. Még az első félidőben sikerült növelni az előnyt, egy szép szóló után Obinna volt eredményes.

Érdekes volt a szürreális hangulat a meccsen. Mindössze 1600-1700 szurkoló látogatott ki a Megyeri útra, Újpesten ez nagyon kevés. Az ultrák ráadásul a jó játék ellenére folyamatosan szidalmazták a belga tulajdonost (ez még érthető, különösen a címer miatt), és érthetetlen módon Nebojsa Vignjevicet is. Nyilván a Kaposvár elleni fiaskó nem volt szép, de a szerb mester sokat tett már az Újpestért, ráadásul bár a kupából kihullott a csapat, a bajnokságban jól szerepel az Újpest.

A második félidőben pirotechnikai elemekkel is tüntettek a szurkolók, majd kivonultak a stadionból. A pályán közben továbbra is dominált az Újpest, a Vidinek szinte esélye sem volt a gólra, nagyon simán lett a meccs 2–0.

Az eredmény azt jelenti, hogy az Újpest az ötödik, egy ponttal a harmadik Kispest mögött. De azt is jelenti – újpesti szemmel ez már nem olyan jó –, hogy a Ferencváros nyolc ponttal vezeti a tabellát a Vidi előtt. Jövő héten a Fradi ellen javíthat a Vidi.