A portugálok az utolsó tíz percben döntötték el, 3-0 az Európa-bajnoknak

888.hu

2021.06.15. 19:54

84 percig tartotta magát a magyar csapat, majd a portugálok nem kegyelmeztek. Az eredmény nem tükrözi, hogy mi történt a meccsen. Jól harcoltatok srácok, büszkék vagyunk rátok!

A hazai szurkolótábor fanatikus biztatása közepette hatalmas lelkesedéssel játszott a mérkőzés első felében a magyar nemzeti válogatott. A portugálok meddő mezőnyfölénye nem érett góllá. Mindig ott volt egy becsúszó láb, egy bevetődés vagy éppen Gulácsi Péter, ha kellett.

Harminc perc után még arra is volt ereje a nemzeti tizenegynek, hogy bátran kezdeményezzen. Szalai Ádám egy szabadrúgást követően fejelt a kapu közepébe – sajnos épp a portugál hálóőr kezébe.

Egyértelműen kiderült, hogy ha egy kicsit nyugodtabban és pontosabban játszunk, akkor lehet keresnivalója a magyar tizenegynek.

A második félidő elején a portugálok nagy nyomást helyeztek a magyar kapura, döntésre akarták vinni a dolgot, ám Gulácsi most is a helyén volt. Aztán a portugál nyomásból minden négyzetcentiméterért folyó lelkes küzdelem lett. A magyar szív és lelkesedés mindig a helyén volt.

Tíz perc után a magyarok felvették a kesztyűt: Schafer és Sallai vezérletével többször is ráhoztuk a frászt a portugál védelemre. Hatvan perc után is 0-0 az Európa-bajnok ellen. Bravó fiúk!

Hetven perc elteltével sem enyhül a portugál nyomás, a mieink láthatóan fáradtabban mozognak. De a szív a fáradt izomzatot is legyűri. Portugál részről Bruno Fernandes tornáztatta meg Gulácsit, pár perccel később Sallai emelte meg a másik kapunál a portugálok vérnyomását.

Mi történik itt kérem? Beszorítjuk a portugálokat a saját kapujuk elé. A 12. Játékos, a magyar szurkolok is nemzeti tizenegy segítségére sietnek. Ilyen légkörben nem lehet feladni, csak hajtani, küzdeni, harcolni lehet.

79 perc: Schön!! Sajnos lesgól, de Schön volt.

Nem térdelni, hanem küzdeni. Fantasztikus, amit ma a magyar csapat mutat.

Portugália sajnos vezetést szerez a 84. Percben – a semmiből. Egy balszerencsés góllal jutottal előnyhöz a luzitánok.

És sajnos összeestünk. Egy perc elteltével tizenegyeshez jut az Európa-bajnok.

Ronaldo sajnos nem hibázott. Ezzel ő az Európa-bajnokságok legeredményesebb játékosa – és ezzel 2-0 oda.

Sajnos, az utolsó tíz percben ment el a meccs.

Az Európa-bajnok győzelemmel kezdi a kontinensviadalt, de nem szabad csüggednünk: 84 percig álltuk sarat Ronaldóék ellen