A Fradi egy héttel későbbre halasztotta a bajnokavatást

Jánosy Károly

2021.04.10. 21:47

Elhalasztotta a Puskás Akadémia a bajnokavatást. Az éllovas Ferencváros hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a második helyezett Puskás Akadémiával a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának rangadóján. A zsinórban harmadik bajnoki címe megszerzésére készülő FTC a jövő héten, Kisvárdán érhet fel a csúcsra.

Újabb bajnoki ambícióval fűtötten, ám talán egy kissé nagy mellényben lépett pályára az Üllői úton a Ferencváros. Azaz hiba lenne elbizakodottsággal vádolni a Fradi futballistáit, mert ugyan képzeletükben már a nyakukban lógott a 32. bajnoki aranyérem, de a Puskás Akadémia labdarúgói kihozták magukból a maximumot a címvédés elhalasztása érdekében. Erőfeszítéseik sikerrel is jártak, annál is inkább, mert a 7. percben Joao Nunes fejese révén vezetést szereztek.

A gól magához térítette a FTC-t, derekasan próbálkozott, ám különösebb eredmény nélkül. Ráadásul, a járványhelyzet miatt hűséges szurkolótáboruk nehéz pillanatokon átsegítő biztatását is nélkülözniük kellett. Nem csoda, hogy az idő előrehaladtával egyre komorabban állt az edző számára kijelölt területen Szerhij Rebrov, a zöld-fehérek mestere.

Pedig a statisztika sima hazai győzelmet ígért: az akadémisták még soha nem nyertek az Üllői úton, és eddig minden vendégfellépésükön kaptak gólt. Azonban a korai bajnokavatás ígérete sem tudta felpörgetni Dibusz Déneséket. Persze nem kellene elvitatni a Puskás érdemeit, hiszen nagyszerűen játszott, nem véletlenül áll a tabella második helyén. Mi több, nyilván némileg az is doppingolta a felcsútiakat, hogy egy Fradi elleni siker esetén még marad – csak matematikai – esélyük a bajnoki cím megszerzésére.

A zöld-fehérek csak a mérkőzés hajrájában ébredtek rá, hogy a Puskás Akadémia ellen jóval nagyobb erőket kell mozgósítani. S mozgósítottak is, jobbára csak a szünetet követő első negyedóra után, igaz, akkor apait, anyait beleadtak, és a 77. percben egyenlítettek, miután egy szöglet után Laidouni a hálóba talált 1-1. S valószínűleg sűrűn csuklott Bognár Tamás játékvezető, mert a 86. percben Tokmac lövésébe kézzel ért bele a felcsúti Szolnoki a tizenhatoson belül, de spori büntető helyett csak szögletet ítélt.

A Puskás Akadémai a ferencvárosi sas csőrére koppintott az Üllői úton, ám ezzel alighanem csak késlelteti az FTC 32. magyar bajnoki elsőségét. Valószínűleg csak a jövő heti, Kisvárda elleni találkozóig.

A labdarúgó NB I élmezőnyének állása: 1. Ferencváros 65 pont, 2. Puskás Akadémia 52, 3. MOL Fehérvár 44

Orbán Viktor: Ma nem létezik liberális demokrácia, csak liberális nem-demokrácia

Ma nem létezik liberális demokrácia, csak liberális nem-demokrácia, van benne liberalizmus, de nincs benne demokrácia – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a postoj.sk című szlovák hírportálnak adott, szerdán este megjelent interjújában.