A főváros mintájára Gyurcsány DK-s többséggel akarja irányítani az országot
2021.10.10. 10:00
A versenyhelyzet érdemben nem változott, mert továbbra is az a kívánatos modellje
a Gyurcsány-koalíciónak, hogy egy erős Gyurcsány Ferenc, erős Demokratikus Koalíció (DK), erős Dobrev Klára mellett egy erős kiegészítő elem legyen előretolva, és ezt a – színész szerepét betöltő – politikust nem Karácsony Gergelynek, hanem Márki-Zay Péternek fogják hívni„
– mondta el Mráz Ágoston Sámuel politikai elemző, megjegyezte: a Nézőpont mérése szerint Karácsony Gergely Orbán Viktor kihívójaként soha nem jött szóba, hiszen Karácsony Gergely 20 százalék körülire sem tudta feltornázni magát a több mint 50 százalék feletti támogatottsággal bíró miniszterelnökkel szemben.
Az elemző szerint az ellenzéki előválasztás semmilyen tekintetben nem felel meg a választásokkal kapcsolatos feltételeknek. Arról van szó – mondta -, hogy el kellett játszani azt, mit keres egy táborban a Jobbik, az LMP, Karácsony Gergely és Gyurcsány Ferenc. Ez a színjáték abból a szempontból jól sikerült, hogy ma már kevesen kérdőjelezik meg, hogy az ellenzék összenőtt.
Kiemelte, a ”színjáték„ mögött van egy fontos politikai hangsúlyeltolódás is, ami Gyurcsány Ferenc megerősödését jelenti; a
Felidézte, hogy 2018-ban a DK ötszázalékos párt volt, és négy év alatt ”felszalámizta„ a többi ellenzéki pártot, így azok a megszűnés határára jutottak. Véleménye szerint ezzel küszöbön áll a baloldal egyesítése egy közös pártba, amelynek Gyurcsány Ferenc lesz a meghatározó ereje.
Mráz Ágoston Sámuel azt mondta, Gyurcsány Ferenc tartósan népszerűtlen politikus, négyből három magyar úgy véli, hogy távoznia kellene a közéletből. Ezért nem mer Gyurcsány Ferenc kiállni a választók elé és nem szeretné megmérettetni magát – mondta, kitérve arra, ezért keres olyan embereket, akiket ”maga elé tolhat„. A Nézőpont Intézet vezetője szerint az elkövetkező fél év legnagyobb kérdése az lesz a kampányban, hogy az ellenzék egybekovácsolása – amelyet nagy ügyességgel, ravaszsággal folytat Gyurcsány Ferenc – sikeres lesz-e, vagy a most sértett felek kritikát fogalmaznak meg vele szemben.
Mráz Ágoston Sámuel úgy látja, hogy a fővárost eddig sem Karácsony Gergely, hanem Gyurcsány Ferenc irányította és irányítja, a hatalom nem Karácsony Gergelynél van, hanem a ”Gyurcsány-koalíciónál„. ”Ezt a Gyurcsány Ferenc szempontjából sikeresen működő fővárosi konstellációt próbálják most az országos politikába átvinni„ – hangsúlyozta az elemező.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Donáth Gyurcsánynak: nem Orbán bukására kell készülni, „dolgozni kell”
Donáth Anna, a Momentum éppen babát váró exelnöke, EP-képviselője valamitől hirtelen megigazult. Keményen beszólt a hetek óta az embereket a szerinte küszöbön álló kormányváltással hitegető Gyurcsánynak, aki napról napra – minden alap nélküli – a „készülünk” dumával hergeli a népet.
„Egy közepes mennyiséget” ivott a finn miniszterelnök, de legalább volt egy jó estéje
A közepes relatív.
Ha ütőképes sereget akarsz, ne úgy csináld, mint a britek
Ilyen kvóta, olyan kvóta.
Oroszország energiaexport-bevétele 38 százalékkal nőhet az idén
Oroszország idei energiaexport-bevétele 337,5 milliárd dollár lehet, 38 százalékkal meghaladva a tavalyit, miután emelkedett az olajkivitele, ami párosult a magasabb gázárakkal – áll az orosz gazdaságfejlesztési minisztérium jelentésében, amelyet a Reuters szerzett meg.
Cannabisfüsttel a demokrácia felé és a nővérke lehet pasi is
A zöldek egyik nagy választási ígérete a legális spangli volt. Sokan várták, hogy hasonlóan, mint az USA több államában, Németországban sem számítson bűncselekménynek a marihuánás cigaretta élvezete. „Bevezetjük a kannabiszt a felnőttek élvezeti cikkjeként és külön, erre kijelölt üzletekben fogjuk árusítani” – hangzott el több politikus szájából. Ám az ügy jócskán csúszásban van és elképzelhető, hogy csak 2023-ra realizálható.
Kifütyülték a németek Olaf Scholz kancellárt | VIDEÓ
Kifütyülték Olaf Scholz-ot.