Újfent akcióztak a „klímakretének”, most egy Warhol-műhöz ragasztották magukat
2022.11.09. 16:10
A fosszilis üzemanyagok használatának állami támogatása ellen küzdő Stop Fossil Fuel Subsidies Australia nevű csoport által végrehajtott akció számos hasonló, a világ különböző részein elkövetett vandál múzeumi akciót követ.
A múzeum tájékoztatása szerint az aktivisták célpontja Andy Warhol 1968-ban készült Campbell’s Soup I című alkotása volt.
A klímaaktivista csoport szerint tagjai a kapitalizmus veszélyeire akarták felhívni a figyelmet azzal, hogy a fogyasztói társadalmat jelképező alkotáshoz ragasztották magukat.
Míg ausztrálok éheznek, addig a kormány percenként 22 ezer dollárt költ a fosszilis üzemanyagok támogatására.”
– írta a csoport a Twitteren.
Stop Fossil Fuel Subsidies is highlighting the danger of capitalism by glueing onto Andy Warhol. Art depicting consumerism gone mad. While Australians starve, Government pays $22,000 a minute to subsidise fossil fuels. #StopFFS #Auspol #Cop27 #ClimateCrisis #FireproofAustralia pic.twitter.com/acSbRO1mWs
— Stop Fossil Fuel Subsidies (@stopffsubsidies) November 9, 2022
Az akció gyorsan véget ért, a két tiltakozót még azelőtt kikísérték az épületből, hogy a ragasztónak ideje lett volna megkötni.
Nem ez volt az első alkalom, amikor híres, felbecsülhetetlen festmények ellen fordultak a klímaaktivisták.
Mint ahogy azt a 888.hu is megírta, nemrégiben Pablo Picasso: Mészárlás Koreában, Vincent Van Gogh: Napraforgók és Claude Monet: Kazlak című festménye is áldozatául esett a klímaaktivisták bosszújának.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
UNESCO-békedíjat kapott Merkel, mert elárasztotta Németországot migránsokkal
Angela Merkel volt német kancellár szerdán Elefántcsontparton átvette az UNESCO békedíját azon erőfeszítéseiért, amelyeket a több mint 1,2 millió menekült németországi befogadásáért tett a 2015-ös migrációs válság idején.
Woke lett az Anglikán Egyház, egyre elterjedtebb az utcai erőszak Franciaországban
Scholz pedig a szankciókat akarja tovább szigorítani.
Újabb csecsemőt sikerült kimenteni Törökországban a romok alól
Újabb csecsemőt sikerült kimenteni szerdán a romok alól a dél-törökországi Hatayban 58 órával a török-szíriai határtérségben súlyos pusztítást okozó földrengés után.
„Nem fogadható el az EU-csúcs záródokumentuma az illegális migráció elleni lépések nélkül”
Ausztria nem tud hozzájárulni a csütörtökön kezdődő rendkívüli EU-csúcs záródokumentumának elfogadásához, ha a közösség nem állapodik meg az illegális migráció visszaszorítását szolgáló konkrét lépésekről – jelentette ki az osztrák kancellár a Die Welt című német lapnak.