Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nem tetszett nekik a tanár véleménye, ezért az elbocsátását követelik

Woke-figyelő

2021.10.26. 18:20

Bármit kitalálnak manapság a woke-ideológiát követő diákok, hogy eltávolítsák környezetükből a véleményükkel ellentétes álláspontot képviselő embereket.

Felháborodtak a diákok a virginiai Christopher Newport Egyetemen, miután az egyik oktató nekik nem tetsző véleményének adott hangot a közösségi oldalán. Sophia Nelson bűne az volt, hogy a Twitter-oldalán arról írt, nem érti, miért kell Supermant biszexuálisként ábrázolni – a DC Comics ugyanis nemrég bejelentette, hogy a legújabb képregényben Superman biszexuális lesz, a párja pedig egy férfi.

Az oktató felvetette az egyébként jogos kérdést, hogy mi van akkor, ha a képregényeket olvasó gyerekeknek keresztény szüleik vannak, akik nem akarják, hogy gyermekeik biszexuális karakterekkel találkozzanak. Sophia Nelson szerint az új karakterábrázolással a gyerekekre ráerőltetik az ideológiát, a szülők pedig kénytelenek elmagyarázni nekik a helyzetet – úgy, hogy többségük ráadásul nem is tudja, hogyan magyarázza el helyesen.

Az egyetemi hallgatóknak több sem kellett, egyből ráugrottak Nelson bejegyzésére, és mélységesen felháborodtak rajta. Az egyik diák azt nyilatkozta a WTKR-TV-nek, hogy a bejegyzés miatt kényelmetlenül érezte magát, valamint félt is az egyetemen – azon a helyen, amelyet egyébként az otthonának kellene tekintenie. Hasonlóan viszonyultak az ügyhöz más fiatalok is, akik szintén arról számoltak be, hogy a tanár bejegyzése miatt nem érezték biztonságban magukat, valamint többen meg is sértődtek.

Az LMBTQ-közösséghez tartozó diákok hétfőn tüntetést is szerveztek az egyetemen, hogy felhívják a figyelmet az ügyre, és hogy nagyobb méltányosságot és láthatóságot kapjanak. Azt követelték az intézménytől, hogy ítéljék el Nelson kijelentéseit, valamint petíciót indítottak azért, hogy küldjék el az oktatót a munkahelyéről.

Sophia Nelson a felháborodás közepette végül törölte bejegyzését a Twitter-oldaláról, de egy másik posztban hangot adott felháborodásának. Azt írta, hogy a cancel culture égisze alatt jóformán tönkreteszik egymást az emberek, ennek a jelenségnek azonban gátat kell szabni, különben egy évtized múlva Amerika már nem lesz Amerika. Az oktató szerint az őt támadók és terrorizálók egész egyszerűen zsarnokok, akiknek a lelkében gyűlölet van. Egyben arra is figyelmeztetett, hogy már úton van egy hullám – a kiábrándult és elfáradt amerikaiak hulláma, akiknek elegük van a bántalmazásból, a cancel culture-ból és az értékeik miatti zaklatásból.

Az ügyből nem maradhatott ki a Christopher Newport Egyetem vezetése sem. Paul Trible elnök kiadott egy nyilatkozatot, amelyben arról írt, hogy Sophia Nelsont be fogják hívni az egyetemre, hogy ott megoszthassa a diákokkal a véleményét, és ismertethesse a nézőpontját, valamint hogy miért írta a bejegyzésében azt, amit. Ezek után a diákoknak is lehetőségük lesz elmondani, hogy őket miért bántotta az oktató véleménye, Nelsonnak pedig meg kell majd hallgatni őket, és megtanulni, mit is jelent ehhez a közösséghez tartozni. Trible szerint az egyetemen várják, hogy sor kerüljön a nehéz, ugyanakkor komplex beszélgetésre, amelyből sokat fognak tanulni; az LMBTQ-közösséget pedig a támogatásukról biztosította.

Az incidenssel több probléma is van, hiszen a feje tetejére állt az a világ, ahol „a nyúl viszi a puskát”, azaz jelen esetben a diákok mondják meg a tanároknak, hogy mit csinálhatnak, és mit nem. A legsúlyosabb gond mégis talán az, hogy Sophia Nelson esete nem az első és valószínűleg nem is az utolsó a sorban. A diákok ugyanis egyre többször fordulnak a tanárjaik ellen, ha nem tetszik nekik a véleményük, és sokszor egyenesen ki akarják rúgatni a felnőtteket, ha úgy ítélik meg, hogy nem alkalmazkodnak eléggé a woke-ideológiához.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére