Az LMBTQ szervezet befolyása korlátozta az akadémiai szabadságot
2022.01.05. 22:00
A University College London (UCL) az első olyan egyetem az Egyesült Királyságban, amely hivatalosan is felmondta együttműködését a Stonewall LMBT-párti aktivista szervezettel.
Az egyetem azt nyilatkozta, hogy a lépés nem érinti az LMBTQ oktatók és hallgatók jogainak garantálása iránti elkötelezettséget, és továbbra is elismerik a szexuális irányultsággal, nemi identitással és szexualitással kapcsolatos kérdések fontosságát, összetettségét és érzékenységét”.
Az egyetem a kapcsolatok megszakítását azzal indokolta, hogy miután hallgatólagosan támogatta a lobbicsoport részvételét bizonyos kérdések megtárgyalásában, aggályok merültek fel az akadémiai szabadsággal kapcsolatban – írta meg a V4NA.
A résztvevő szervezeteket pedig pontozzák egy munkahelyi egyenlőségi indexen, amely azt hivatott mérni, hogy egy munkahely mennyire LMBTQ-barát.
Az egyetem egy közleményében kijelentette, hogy “az akadémiai szabadság és a szólásszabadság fenntartása alapvető szükséglet, és felismertük, hogy a Stonewall szervezet iránti formális elkötelezettség gátolja a tudományos munkát és az egyetemen belüli szabad vitatkozás lehetőségét a szexről és a nemi identitásról. Az UCL reméli, hogy abban a szellemben haladhatunk tovább, hogy a további nézeteltéréseinket megoldva egy valóban sokszínű közösséggé váljunk, amelyben az emberek kifejezhetik magukat és önazonossá válhatnak”.
Az intézmény vezetése korábban már kapott egy levelet több mint 30 akadémikustól, amiben felszólították a tisztviselőket, hogy szakítsák meg a kapcsolataikat a Stonewall-lal. A levélben továbbá azt írják, hogy a Stonewall tendenciózusan állít be objektív tényként tudomány-ellenes állításokat.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Olajembargó, ellenzéki politizálás, erőszakkísérlet – képviselőket kérdezett a 888!
Hétfőn tette le miniszterelnöki esküjét Orbán Viktor. Az esemény apropóján a 888.hu stábja is jelen volt a parlamentben, ahol kormánypárti és ellenzéki képviselőket kérdeztünk többek között a Brüsszel által erőltetett olajembargóról, az előttünk álló ciklus baloldali politizálásáról és előkerült a Jobbikhoz köthető nemi erőszakkísérlet ügye is. Portálunk kérdéseire Menczer Tamás (Fidesz), Kósa Lajos (Fidesz), Kanász-Nagy Máté (LMP), Dúró Dóra (Mi Hazánk Mozgalom), és Z. Kárpát Dániel (Jobbik) válaszoltak.
Megszólalt a Jobbik-bulin megtámadott nő: „Feldolgozhatatlan, ami történt”
Először szólalt meg az őt ért támadásról V. Anita, Szilágyi György jobbikos képviselő élettársa. A Blikknek nyilatkozva a nyíregyházi édesanya úgy fogalmazott: egyelőre képtelen feldolgozni, ami a Jobbik disznótorán történt vele. Mint mondta, heteken keresztül se éjjele, se nappala nem volt a bulin történtek után.
Orbán újoncai: Csák, Nagy és Szalay-Bobrovniczky
Az új kormányban vannak nagy visszatérők és pár miniszteri területen újoncnak számító kormánytag is, de vajon kik ők és miért kerültek a kormányba?
Gyurcsány: „B***d meg Gergő, te hoztad a nyakunkra ezt az embert”
„De ha a gondolat elrontja a beszédet, akkor a beszéd megronthatja a gondolatot is.“ George Orwell idézete jutott eszembe, miközben Gyurcsány hétfői parlamenti felszólalását hallgattam és a Direkt36 által nyilvánosságra hozott baloldali belső viszályokról olvastam.
CPAC: a kongresszus, ahol legendák szólalnak fel
A CPAC Hungary konferenciát május 19-én és 20-án rendezik meg Budapesten. Az esemény főszónoka Orbán Viktor lesz.