A virológus szerint: Európában nehezebb megfogni a járványt, mint Kínában
2020.03.10. 11:56
888: Mekkora veszélyt jelent jelenleg a magyar lakosságra a koronavírus-járvány terjedése?
Dr. Kemenesi Gábor: Az eddigi adatok szerint hazánkban egyelőre nem szabadult el úgy a vírus, mint Olaszországban, Dél-Koreában vagy Iránban. Ez annak köszönhető, hogy
A behurcolt fertőzések kontaktuskutatását a hatóságok kézben tartják, eddig jól le tudták követni azoknak a személyeknek a kapcsolatrendszerét, akik megerősítetten megfertőződtek a vírussal.
888: Hogyan lehet ezt a trendet fent is tartani?
Dr. K. G.: Józan belátással, megfelelő egyéni döntésekkel. Azt látjuk, hogy
hogy meg tudják fékezni a kórt. Ezt meg lehet előzni azzal, ha az emberek saját önszántukból belátják: nem most alkalmas az idő az utazásra, kerülik a tömegrendezvényeket. Ha ezt mindenki betartja, akkor a polgárok szabad mozgásának korlátozása nélkül is megfékezhető a járvány, hiszen csak izolált fertőzési esetekkel kell küzdeniük a szakembereknek. Azt látjuk, hogy Európában ez azért nagyobb kihívás, mint Kínában, ahol ugyan hatalmas számban diagnosztizálták az eseteket, de
Ha Európa államai eltérő módon intézkednek a védekezéshez szükséges szabályok alkalmazásáról, akkor ez a feladat sokkal nehezebb lesz.
888: A tömeges vándorlás sem igazán segít ebben, igaz?
Dr. K. G.: Szegedi kutatók lemodellezték, hogy
Egyrészt azért, mert az olaszoknak rendkívül sok kapcsolatuk áll fenn Kínával, másrészt azért is, mert nagy utazók. Márpedig a betegség terjedését a helyváltoztatás értelemszerűen segíti, nem véletlenül kell akadályozni a polgárok mozgását azokon a területeken, ahol már „elszaladt” a vírus. Ráadásul a nyugat-európai szemlélet nehezebben birkózik meg azzal, hogy
holott ez mindenki jól felfogott érdeke, ha nem akarjuk, hogy olyan állapotok alakuljanak ki, mint Olaszországban.
888: Hazánkban még nem ad okot aggodalomra a helyzet?
Dr. K. G.: Ebben az időszakban sem bagatellizálni, sem pánikolni nem szabad. Ugyanakkor majd meglátjuk, hogy mennyire sikerült megfogni a járványt, hiszen a betegség lappangási ideje 14 nap, ráadásul az öndiagnosztizálást sem könnyíti meg, hogy
amit még nehezebb laboratóriumi vizsgálatok nélkül elkülöníteni az ilyenkor szezonálisan előforduló egyéb vírusfertőzésektől vagy egy egyszerű náthától.
EZEK IS ÉRDEKELHETNEK
OLVASTAD MÁR?
Gyurcsány ehetetlen Soros-kolbászát kínálgatja
Gyurcsány rokonszenvessé akarja tenni a választók előtt saját szövetségeseit. Jakabot, Szabó Timit, Karácsonyt, Tóth Bercit, FeGyőrt. Nagy kérdés persze, sikerül-e neki. Az mindenesetre érdekes, hogy bejegyzésében ő maga sem tudott semmi jót mondani róluk, pedig biztos akart volna. De hát… Annyiban marad velük, hogy sokfélék.
Szijjártó: Több uniós tagállam is elkérte Budapesttől Moszkva telefonszámát
Nem zökkenőmentes az EU–Oroszország viszony.
Az Európai Gyógyszerügynökség nem nagyon akarja megindítani a Szputnyik V engedélyeztetését
Pedig a német kormány támogatja az orosz vakcina EU-s bevezetésére irányuló törekvéseket.