Címke: geopolitika
Hamarosan eldõl, hogy gyarmat marad Románia vagy polgárháborúba süllyed
Egyszerû lenne a román kormány ellen tüntetõ, külföldön dolgozó vendégmunkásokkal szimpatizálni, de a helyzet némiképp összetettebb, mint ahogy azt sokan láttatni szeretnék.
Trianon nem lezárt ügy, de az etnikai háborúval mindenki megégetheti magát
Miközben a nyugati elit az orosz propagandától félti a hatalmát, megfeledkezik azokról az aknákról, amelyeket elõdeik helyeztek el a közös Európának nevezett konstrukció alá. Sokan úgy gondolják, hogy a kisebbségi kérdést Európa már lezárta és jelesre vizsgázott belõle.
Váratlanul ismét találkozott a két koreai elnök
Szombaton a Dél- és Észak-Korea határán húzódó demilitarizált zónában találkozott a két ország vezetõje. A váratlan személyes tárgyalás a második alkalom Mun Dzsein és Kim Dzsongun között. A megbeszélés a Trump-Kim-találkozó elõkészítése érdekében zajlott.
Észak-Korea elõbb veheti célba Brüsszelt, mint az Egyesült Államokat
Egy szakértõ szerint Belgium nincs felkészülve egy "esetleges" atomcsapásra. Bruno Hellendorf - aki egy neves kutatócég munkatársa - egy belga lapnak azt mondta: bár furcsának tûnhet a párhuzam, azonban az észak-koreai rakéták hatótávolsága mégis beszédes lehet.
Trump nem biztos abban, hogy Irán betartja az atomalkut
Interjút adott a The Wall Street Journalnek az amerikai elnök, Donald Trump. Az elnök a lapnak elmondta: ha Irán megerõsödik, nem fogja tartani magát a nagyhatalmakkal és Németországgal kötött atomalkuhoz.
Kinek jó a globalizáció?
Bizarr helyzetben találhatta magát az, aki a davosi világgazdasági fórumot figyelte. A Kínai Kommunista Párt elnöke az Egyesült Államoktól védte a globalizációt. Beszédében Trump kereskedelem- és globalizációellenes terveit ostorozta a balliberális közgazdászok tapsától és Trumpot elítélõ hümmögésüktõl kísérve. Ez két kérdést mindenképpen felvet. Kinek is jó a globalizáció és milyen összefüggés van a kereskedelem és a geopolitikai között?
Merkeléknek fogalmuk sincs arról, mit akar Trump
Sötétben tapogatózik Németország. Legalábbis egy magas rangú német tisztviselõ azt állítja, nem tudják, mik Trump külpolitikai céljai.
Be akarják szorítani Közép-Európát a nagyhatalmak
Kövér László szerint Európa gyengítése mögött globális geopolitikai érdekek állnak, és abba az ütközõzóna-szerepbe akarják ismét visszakényszeríteni Közép-Európát, amelybõl a rendszerváltás hajnalán megpróbált kitörni.
Ma "Európa" a leggyengébb láncszem
Európa vonzerejét évtizedeken át az az európai életforma adta, amelyet ma mindennél sikeresebben számolnak fel.