Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Címke: atomkatasztrófa

A fukusimai baleset óta először indítottak be egy több mint 40 éves reaktort

Japán szakemberek szerdán újraindították az ország nyugati részén fekvő Fukui prefektúrában lévő Mihama atomerőmű harmadik reaktorát – jelentette be a létesítményt üzemeltető Kansai Electric Power Company energiaszolgáltató konszern.

A szemünk előtt zajlik az újabb Csernobil

A szemünk előtt zajlik az újabb Csernobil

Lassabban ugyan, de a vége még rosszabb is lehet.

Csernobil – a kommunista diktatúra legbrutálisabb katasztrófája

Csernobil – a kommunista diktatúra legbrutálisabb katasztrófája

Szinte végigsöpört a neten a Csernobil nevezetű új, ötrészes minisorozat, nem véletlenül. Testközelből mutatja meg az atomkatasztrófa valódi volumenét, teszi mindezt úgy, hogy az ember a látottak után egyszerűen nem tud nem beleborzongani, ha a Csernobilban történtekre gondol.

33 éve vált szellemvárossá Csernobil

Pontosan harminchárom éve annak, hogy az egykor még szovjet birodalomhoz tartozó ukrán Pripjaty és Csernobil városok melletti Lenin atomerõmûben végzetes katasztrófa következett be.

Napra pontosan 32 éve történt a csernobili atomkatasztrófa

A történelem eddigi legnagyobb - hivatalosan is elismert - polgári nukleáris katasztrófája 1986. április 26-án következett be az akkor még létezõ Szovjetunió ukrajnai területén lévõ Csernobil atomerõmûvében. A katasztrófa sok ezer ember halálát okozta, sok százezer embernél pedig egészségkárosodást okozott.

Radioaktív sugárzás érhette az észak-koreai atomlétesítménynél élõket

Dél-koreai orvosok radioaktív sugárzás valószínû hatását észlelték több, Észak-Koreából átszökött lakoson, akik a phungeri atomlétesítmény közelében éltek - közölte szerdai sajtótájékoztatóján a dél-koreai újraegyesítési minisztérium szóvivõje.

31 éve történt a csernobili atomkatasztrófa

1986. április 26-án, szombaton hajnali 1:23:58-kor a csernobili atomerõmû 4-es reaktora gõzrobbanás következtében kigyulladt, és robbanások sorozata után bekövetkezett a nukleáris olvadás. 31 éve történt a csernobili atomkatasztrófa, mely az atomenergia felhasználásának történetében a legsúlyosabb tragédiaként tartják számon. A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség 56 közvetlen áldozatot tart nyilván, akik pajzsmirigyrákban haltak meg; valamint úgy becsüli, hogy körülbelül 4000 ember hal meg a késõbbiekben ezzel kapcsolatos betegségekben. A képek a Csernobiltól 3 kilométerre fekvõ, elhagyatott Pripjaty városában készültek.

Atomkatasztrófa lehetett Európában?

Az elmúlt idõszak legtitokzatosabb atomkatasztrófájáról szinte semmilyen hír nem érkezett.

Az ukránok döntöttek: életet lehelnek Csernobilba

A világ egyik legtragikusabb nukleáris katasztrófájának helyszínét óriási napelemfarmmá alakítják át külföldi befektetõk. Az ukrán kormány pályázatára rengeteg vállalat jelentkezett, köztük német és kínai cégek is.

Vissza az oldal tetejére